Site icon New Social Polska

Youtube – Kto ma najwięcej wyświetleń

Youtube - Kto ma najwięcej wyświetleń

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania i dowiesz się, kto jest liderem pod kątem wyświetleń na platformie YouTube!

Jakie są najczęściej oglądane filmy na youtube?

Jak już powszechnie wiadomo, najchętniej i najczęściej oglądanymi filmami na YouTube są teledyski i filmy o tematyce rozrywkowej. Platforma obfituje również w kontent naukowy, ciekawostki z różnych dziedzin i poradniki, jednak najwięcej osób korzysta z platformy w celu humorystycznym, dla odstresowania, żeby śledzić nowości i to, co jest najbardziej popularne. To właśnie dzięki platformie YouTube można łatwo dotrzeć do najnowszych piosenek i teledysków takich piosenkarek jak chociażby Sara James (więcej na temat wschodzącej, nastoletniej gwiazdy przeczytasz tu: https://plotus.pl/sara-james-rodzice).

„Baby Shark” – hit ostatnich miesięcy 

Zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się piosenka „Baby Shark” autorstwa Pinkfong, która pierwotnie miała być jedynie hitem dla dzieci. W praktyce okazała się być przyjemna dla ucha ogromnej liczny odbiorców. Piosenka jest już w serwisie YouTube od 2016 roku i od tego czasu zgromadziła przeszło 10 miliardów wyświetleń! 

Nie tylko piosenka stała się hitem, ale sam taniec w teledysku rozpoczął nowy trend w mediach społecznościowych. Nie tylko dzieci uczyły się nowego tańca, ale i dorośli prześcigając się coraz to nowszymi nagraniami swoich poczynań. 

„Despacito”, czyli (nie)powoli do dużej popularności.

Hitem nie jednej imprezy od 2017 roku jest z pewnością piosenka Louis’a Fonsi „Despacito”. Nawet jeśli z początku ktoś niekiedy nastawiał się do utworu negatywnie, po jednokrotnym odsłuchaniu piosenki i obejrzeniu tanecznego teledysku, nie mógł już zapomnieć o jej słowach. Sam teledysk był kręcony w stolicy Portoryko w jednym z tamtejszych barów, a wystąpiła w nim sama Miss Universe 2006 – Zuleyka Rivera! Piosenka obecnie zyskuje blisko 8 miliardów wyświetleń i w dalszym ciągu stanowi nieodłączny element każdej imprezy.

„Spape of You” – piosenka podbijająca serca kobiet

Każda kobieta lubi, gdy ktoś prawi jej komplementy. Ed Sheeran, autor „Shape of You” przyprawił każdą kobietę o komplement słowami swojej piosenki. Zarówno słowa, jak i teledysk przyciągnęły masę odbiorców na przestrzeni ostatnich lat sprawiając, że film obecnie ma przeszło 5 miliardów odsłon w serwisie YouTube. Do teraz jest bardzo często puszczaną piosenką przez stacje radiowe a jej przekaz w dalszym ciągu sprawia, że przyjemnie się jej słucha w akompaniamencie teledysku.

„See You Again”, chwytający za serce i z przekazem

W niewielkiej odległości pod względem liczby wyświetleń za Edem Sheeranem znajduje się Wiz Kalifa w kolaboracji z Charliem Puth i piosenką „See You Again”. Piosenka zyskała już ponad 5 miliardów wyświetleń i jej popularność nie maleje, głownie za sprawą fanów sagi „Szybcy i Wściekli”. Piosenka, jak i teledysk łapią za serce każdego wielbiciela serii, ponieważ zarówno wideo jak i słowa oddają przesłanie końcówki filmu, jaką jest pożegnanie i uczczenie pamięci tragicznie zmarłego w wypadu samochodowym Paula Walkera. Piosenka, teledysk i końcówka filmu były jednocześnie pożegnaniem postaci granej przez Walkera w serii filmów, czyli Briana O’Connera oraz hołdem dla zmarłego przyjaciela.

„Uptown Funk”, czyli klasyka sama w sobie

Mark Ronson i Bruno Mars w 2014 wydali hit, który zachwyca nie tylko chwytliwą muzyką i tekstem, ale samym teledyskiem. Zauważyło to wielu fanów obu panów i na przestrzeni ostatnich lat pod teledyskiem do piosenki „Uptown Funk” udało się zgromadzić blisko 4,5 miliarda wyświetleń! Jest to kolejny przykład fenomenalnych choreografii, które niejedna osoba próbowała naśladować.

„Gangnam Style”, czyli kolejny popularny układ taneczny do kolekcji

Na następnym miejscu plasuje się piosenka od PSY „Gangnam Style”, która obecnie wyświetleniami przebija próg 4 miliardów wyświetleń. Jest to pierwsza piosenka gatunku k-pop, która wzniosła się tak wysoko i tak szybko zyskała popularność w sieci. Warto wspomnieć, że teledysk do „Gangnam Style” był pierwszym filmem na platformie YouTube, który zyskał miliard wyświetleń! Do bagażu sukcesów teledysku do „Gangnam Style” można dołożyć także rekord Guinessa w pozytywnym odbiorze materiału wideo. 

„Sugar”? Yes, please!

Niezawodny pod każdym względem zespół Maroon 5, jak zwykle nie zawodzi fanów a nawet ich zaskakuje! Teledysk do piosenki „Sugar”, która znajduje się na kolejnym miejscu w naszym zestawieniu, to wyraz spełnienia marzeń niejednej pary, bo kto nie chciałby, aby na jego weselu też zagrał tak popularny zespół? Teledysk obecnie ma ponad 3,5 miliarda wyświetleń i w dalszym ciągu jest hitem.

„Sorry” kolejnym hitem zestawienia

Justin Bieber od samego początku swojej drogi w świecie muzycznym odnosi wielkie sukcesy. Jego piosenka „Sorry” sprzed siedmiu lat wciąż nie jednej osobie chodzi po głowie, a barwny i wesoły teledysk do piosenki zapada bardzo mocno w pamięć. Obecnie teledysk ma 3,5 miliarda wyświetleń 

„Roar” i drapieżna Katy Perry jak zawsze na topie

W zestawieniu nie może zdecydowanie zabraknąć kultowej gwiazdy sceny pop, Katy Perry. Jej piosenka „Roar” wybiła się najbardziej z całej twórczości piosenkarki a teledysk do niej ma już 3,5 miliarda wyświetleń. W twórczości piosenkarki możemy znaleźć też inne miliardowe teledyski do piosenek, jak np. „Dark Horse”, która w ilości wyświetleń goni znacząco „Roar” ze względu na przeszło 3 miliardy wyświetleń.

Tak przedstawia się zestawienie najpopularniejszych filmów na YouTube. Czy do tej listy dołączą polskie znane teledyski do piosenek różnych twórców? Przekonamy się o tym zapewne już niedługo, ponieważ piosenki np. autorstwa Ekipy czy znanego rapera Maty zdobywają z każdym dniem coraz więcej odsłon. Możliwe, że już niedługo, zdobędą jeszcze większą popularność i już niedługo polska twórczość zagości w rankingu najpopularniejszych filmów na YouTube.

Exit mobile version