Site icon New Social Polska

Youtube – Ile się na nim zarabia

Youtube - Ile się na nim zarabia

Zapewne wielu z was zastanawiało się nad tworzeniem treści w internecie a dokładniej nad platformą YouTube i tym ile się na nim zarabia. Otóż przed rozpoczęciem swojej przygody z tą platformą warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, które mogą znacząco wpłynąć na nasze zarobki. Przede wszystkim, jeśli chcemy zacząć zarabiać za pośrednictwem tej platformy musimy uzbroić się w cierpliwość. Jeśli jednak zwyczajnie zastanawiają cię zarobki na tej platformie i to ile mniej więcej zarabiają topowi twórcy doskonale trafiłeś. Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Ile zarabia na YouTube początkująca osoba?

Otóż na YouTube to ile się na nim zarabia nikogo nie powinno zdziwić zwłaszcza jeśli mówimy o osobie początkującej, ponieważ zarabia grosze. Na samym początku, gdy film został już opublikowany na tej platformie zrezygnuj z monetyzacji. W ten sposób możesz jedynie odstraszyć potencjalnych widzów, którzy po zobaczeniu w pierwszych sekundach reklamy zwyczajnie zrezygnują z dalszego oglądania a ty stracisz szanse na pozyskanie subskrybentów, a tym samym na zarobek. Tworząc pierwsze materiały warto zastanowić się nad tym, co jest teraz popularne i co ludzie najchętniej oglądają.

Ile można zarobić na YouTube?

Odpowiedź na pytanie o YouTube – ile się na nim zarabia chyba nurtuje każdego z nas. Otóż aby rozpocząć zarabianie na owej platformie po pierwsze trzeba w ciągu ostatniego roku zdobyć ponad 4 tys. godzin oglądania, a po drugie musisz mieć co najmniej tysiąc subskrypcji i tworzyć treści zgodne z zasadami programu partnerskiego. Jeśli mówimy o kwocie, którą możemy uzyskać po osiągnięciu tych punktów nie możemy liczyć na jakieś ogromne kwoty, a raczej jedynie na jakieś małe stawki. W Polsce za tysiąc wyświetleń możemy uzyskać od 50 groszy do około 3 złotych. W Ameryce natomiast sprawa wygląda inaczej, ponieważ za tysiąc wyświetleń można tam dostać od 3$ do nawet 5$.

Należy również pamiętać o tym, że aby rozpocząć współpracę z Google trzeba wyrazić zgodę na podział kwoty, jaką zarobiliśmy właśnie z tą firmą. Tak więc nie da rady jednoznacznie stwierdzić ile można otrzymać pieniędzy, a dodatkowo trzeba doliczyć również:

Zarobki

Poza dodawaniem filmów z masą reklam można również zagwarantować sobie zarobek na tej platformie na kilka różnych sposobów, takich jak:

Zarobki YouTuberów

Nie od dziś wiadomo, że dla wielu person zarabiających za pośrednictwem YouTube – ile się na nim zarabia jest najzwyczajniej tematem tabu. Jednakże możemy znaleźć też takie osoby, które otwarcie mówią ile zarabiają miesięcznie. Do takich osób należą m.in.:

Do zagranicznych twórców, których zarobki są znane należą:

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, platforma YouTube i to ile się na nim zarabia zależy w głównej mierze od wyświetleń naszego filmu, ilości reklam, kliknięć w reklamy, a także od podjętych współprac. Tak naprawdę zarobki YouTuberów nie są stałe i nie da się jasno określić ile w danym miesiącu można zarobić.

Źródła:

https://ogrodyzimowe24h.pl
https://kwiatorchidei.pl
https://aninbud.pl

Exit mobile version