Site icon New Social Polska

TikTok – Jak na nim zarabiać

TikTok - Jak na nim zarabiać

TikTok stał się nie tylko popularną platformą, ale także miejscem, gdzie można zacząć zarabiać w prosty i przyjemny sposób. Kto nie chciałby dzięki kręceniu krótkich i ciekawych filmów zarabiać na życie? Sprawdź, jak to zrobić?

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z akademiahakerow.pl

Jak zarabiać na TikToku?

By zacząć naprawdę zarabiać, nie potrzebujesz od razu ogromnych pokładów finansowych na sprzęt i akcesoria. Możesz zacząć z pomocą własnego telefonu i darmowych aplikacji, które pomogą Ci popracować na wideo. Dziś przedstawimy Ci 5 – naszym zdaniem – najlepszych sposobów na zarabianie na TikToku

Darowizny na TikToku

Najczęściej ludzie decydują się właśnie na darowizny/dotacje. Możesz prowadzić live’a, a jednocześnie pozwolić swoim widzom na przekazywanie datków, tzw. giftów, które pojawiają się na koncie w formie monet, te zamienia się na diamenty, by potem wypłacić je na konto PayPal.

Na chwilę obecną nie jest możliwa sprzedaż produktów, ale pewnie także zostanie kiedyś wprowadzona. Teraz mogą z niej korzystać jedynie Chiny.

Influencing

Trudno jest zarabiać, gdy ma się zaledwie kilku odbiorców. Dlatego na początek należy rozwinąć swój kanał. Można to zrobić poprzez promowanie produktów czy usług innej firmy. Jednak – podobnie jak wygląda to na Instagramie czy YouTube – mogą na to liczyć jedynie najwięksi.

Rozwój i sprzedać konta

Jest to kolejny sposób, ale dla bardziej ambitnych osób, które wiedzą, jak skutecznie zdobywać dużą ilość fanów w krótkim czasie. Przyda się tutaj wiedza z zakresu działania algorytmów, na których opiera się TikTok, na temat tworzenia lubianych treści oraz praktyka zdobyta podczas pracy nad tym. W takiej sytuacji tiktoker zarabia na sprzedaży konta, na którym jest dużo fanów i które posiada spore zasięgi. Firmy chętnie z tego korzystają, gdyż wtedy łatwiej mogą promować własne produkty.

Platforma reklamowa

Ta pośrednia forma także cieszy się popularnością. Wystarczy skorzystać z platformy AdsTikTok.com. Dzięki niej można dotrzeć do nowych fanów i budować swoje zasięgi. Dzięki temu konto będzie miało więcej dotacji i możliwości na współpracę z markami.

Zasada działania nie różni się od tej, na której bazują Google Ads, Instagram czy Facebook.

Konsulting i zarządzenie kontami

Jeśli mamy już doświadczenie w korzystaniu z TikToka, możemy pokusić się o pomoc w rozwoju, administrowaniu kont innych użytkowników oraz firm, które nie posiadają jeszcze specjalisty w tej dziedzinie. Należy wtedy tworzyć cenne i popularne treści, nakręcać sprzedaż, dbać o relacje z fanami oraz zdobywać nowe zasięgi. Jednak, by pracować w taki sposób, należy pokazać, że się na tym zna. Przydaje się zatem historia pracy nad własnym profilem lub nad profilem innej firmy czy marki.

Jak wygląda zarobek na TikToku?

Takie pytanie pojawi się w głowie każdego, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z tą aplikacją. Trzeba jednak brać pod uwagę to, jak wyglądają realia. Mało kto będzie w stanie osiągnąć to, by mieć wiele milionów obserwujących z całego świata. W samej Polsce jednak z TikToka korzysta aż 6 mln osób (na całym świecie aż 500 mln), co daje pewne pole do popisu.

Wśród popularnych polskich tiktokerów warto wymienić: Marię Jeleniewską, Kingę Sawczuk i Marley. Ich profile mają miliony obserwatorów nie tylko z Polski.

Najlepsi Tiktokerzy zarabiają nawet kilkaset dolarów podczas transmisji na żywo, więc nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Na początku jednak nie można oczekiwać takich sum. Jednak warto być wytrwałym i nie poddawać się mimo początkowemu brakowi efektów.

Każdy gift to określona liczba punktów, a ostateczny zarobek zależy od obecnego kursu dolara. Jednak wypłata jest możliwa, gdy na koncie znajdzie się min. 10 tys. pkt. Trzeba liczyć się także z tym, że platforma pobiera własną prowizję podczas zlecenia wypłaty.

A jak w ogóle zacząć? Od planu. Należy zaplanować, co chcemy prezentować na naszym kanale, o czym opowiedzieć, a potem się tego trzymać, by uzyskiwać jeszcze lepsze efekty i by zwiększać swoje zasięgi. Zaczniemy od zera, ale kto wie, może któregoś dnia i my dojdziemy do pierwszych miejsc w rankingu na TikToku.

Exit mobile version