Site icon New Social Polska

TikTok – Jaki jest najpopularniejszy w Polsce

TikTok - Jaki jest najpopularniejszy w Polsce

Popularność TikToka wciąż nie zwalnia tempa i wciąż znajduje się na ogromnej fali popularności, także w kraju nad Wisłą. Czym jest więc ta popularna aplikacja i kto znajduje się na jej szczycie w Polsce?

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu pcpedia.pl

TikTok – Najpopularniejsza aplikacja na świecie

Choć każdemu już z pewnością udało się gdzieś usłyszeć o TikToku, wciąż istnieje spora grupa ludzi niewiedząca czym właściwie ta aplikacja jest. TikTok to mobilna aplikacja internetowa, której głównym celem jest przesyłanie krótkich materiałów wideo, mających w założeniu być przedstawionych w formie teledysku muzycznego. Sama aplikacja powstała w 2016 roku, stworzona przez chińskie studio ByteDance, ale wielki wzrost jej popularności zaczął się dopiero w 2018 roku. W kwietniu 2020 roku TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją na świecie, wyprzedzając takie giganty jak Facebook, czy Instagram.

Sama idea TikToka jest prosta. Pozwala on łączyć różne funkcje Snapchata z Instagramem i Spotify lub Tidalem, czyli pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać krótkie filmy na dowolny temat. Aplikacja pozwala swoim użytkownikom na wykorzystanie szerokiej gamy dźwięków i fragmentów utworów, a także zapewnia możliwość dodawania efektów specjalnych i filtrów. Istnieje również opcja bezpośredniego przesyłania filmów utworzonych w telefonie. Użytkownicy mogą tworzyć na TikToku różnorodne filmy — najczęściej są to różnego rodzaju wyzwania, występy taneczne i muzyczne, oraz śmieszne filmy i memy.

TikTok w Polsce

TikTok posiada na świecie ogromną bazę użytkowników, wynoszącą już ponad 3 miliardy użytkowników. Jak to wygląda w naszym kraju? Liczba aktywnych użytkowników TikToka wynosi w Polsce już około 8 milionów. Wśród najpopularniejszych polskich użytkowników możemy znaleźć przede wszystkim znanych i lubianych youtuberów oraz influencerów, ale nie tylko. Znajdziemy tu także celebrytów, sportowców, jak np. Robert Lewandowski, czy nawet prezydenta Polski – Andrzeja Dudę. Ciekawą rzeczą na polskim TikToku jest fakt, że na dwóch pierwszych miejscach w rankingu znajdują się cztery osoby, dwie na pierwszym, jak i drugim miejscu. Jak do tego doszło? Oba pierwsze miejsca są aktualnie zajęte przez parę bliźniaków.

Polskie podium TikToka

Z robiącym wrażeniem wynikiem ponad 17 milionów obserwujących w aplikacji, pierwsze miejsce rankingu TikToka w Polsce zajmują bracia bliźniacy – Jamil i Jamel Neffati. Dla przypomnienia – liczba użytkowników aplikacji w Polsce wynosi około 8 milionów, oznacza to, że baza ich obserwatorów jest ponad dwukrotnie większa niż ogólna liczba aktywnych użytkowników w naszym kraju. Ale kim są bracia Neffati?

Jamil i Jamel pochodzą z tunezyjsko-polskiej rodziny, ale urodzili się i wychowali w Polsce. Aktualnie obaj mieszkają w Wielkiej Brytanii, zyskując popularność na Wyspach Brytyjskich, jednak nie przeszkadza im to w utrzymaniu się na samej górze rankingu aplikacji w naszym kraju. Mają ok. 160cm wzrostu. Urodzili się 8 października 1993 roku. O samym życiu prywatnym braci niewiele wiadomo. Jeden z nich, Jamel jest w związku małżeńskim z Agnieszką Neffati, z którą wspólnie wychowują dziecko. Na swoim TikToku, bracia są znani głównie komediowych materiałów wideo.

Czy numer jeden ulegnie zmianie?

Bracia Neffati niewątpliwie zostawili w tyle swoich rywali, wybijając się ponad nich o około 5 milionów obserwatorów, jednak mogą wkrótce zostać wyprzedzeni. Drugie miejsce, aktualnie zajmowane przez Sebastiana i Huberta z duetu Twins Style, mimo mniejszej ilości obserwowanych, posiadają aktualnie około sześciokrotnie większą miesięczną ilość nowych obserwatorów. Gdy u braci Neffati wynosi ona jakieś 100 tysięcy miesięcznie, Twins Style ma ich 600 tysięcy miesięcznie. Jeśli taka ilość nowych obserwatorów się utrzyma, zarówno u jednej, jak i u drugiej pary, w przeciągu około pół roku, polski TikTok może mieć swojego nowego króla. Dane oczywiście są zmienne i liczby nowych obserwatorów nie muszą się utrzymać, ale pokazuje to, że obecny numer jeden nie może spocząć na laurach, jeśli chce utrzymać swoją pozycję lidera.

Exit mobile version