Site icon New Social Polska

Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe?

jak zrobić ładne zdjęcie profilowe

Jak cię widzą, tak cię piszą – to stara zasada, powtarzana jeszcze przed powstaniem internetu. Dziś zmieniło się niewiele, choć cyfrowa prezentacja jest równie ważna jak ta na żywo. Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe? Podpowiadamy!

Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe? Nie jest to trudne, ale na pewno wymaga więcej wysiłku niż po prostu „strzelenie fotki” telefonem. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na oświetlenie, ale też tło oraz to, czy na zdjęciu widać całą twoją twarz, nie tylko jej fragment. Bez obaw, nie musisz iść do profesjonalnego fotografa, by osiągnąć najlepsze możliwe efekty!

Jakie powinno być oficjalne i profesjonalne zdjęcie profilowe?

W dzisiejszych czasach, w epoce cyfrowej, zdjęcia profilowe często robią pierwsze wrażenie na potencjalnych pracodawcach, klientach czy współpracownikach. Dlatego ważne jest, aby wybrać zdjęcie profilowe, które jest zarówno profesjonalne, jak i dopracowane. 

Wybierając zdjęcie do swojego profilu online, unikaj przypadkowych migawek lub zdjęć zbyt osobistych. Zamiast tego wybierz zdjęcie głowy, które jest dobrze oświetlone i przedstawia Cię w pozytywnym świetle. 

Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe, jeśli nie jesteś pewien, jak pozować? Rozważ wynajęcie profesjonalnego fotografa. Zwykle dzięki temu możesz mieć pewność, że takie zdjęcie profilowe zrobi odpowiednie wrażenie.

Czy zdjęcie na mediach społecznościowych musi być poważne?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, w tym od charakteru profilu w mediach społecznościowych i rodzaju wiadomości, które chcesz przekazać. Jeśli użytkownik korzysta z mediów społecznościowych przede wszystkim w celu promowania siebie w kontekście zawodowym lub akademickim, najlepszym wyborem może być zdjęcie profilowe o bardziej poważnym lub profesjonalnym charakterze. 

Jeśli używasz mediów społecznościowych głównie do nawiązywania kontaktów z innymi w bardziej swobodnym lub osobistym otoczeniu, odpowiednie może być zdjęcie profilowe o lekkim lub humorystycznym wydźwięku. 

Ostatecznie to, co mówi o danej osobie zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych, zależy w dużej mierze właśnie od niej. To dlatego ważne jest, aby przy jego wyborze wziąć pod uwagę swoje cele i preferencje. Niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie poważne, czy żartobliwe, powinno ono zawsze odzwierciedlać to, kim naprawdę jesteśmy w środku.

Nie używaj zdjęć z mediów społecznościowych w CV!

W cyfrowym świecie kuszące jest umieszczanie w CV swoich zdjęć z portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Jednak z reguły nie jest to dobry pomysł. Po pierwsze, osoby odpowiedzialne za rekrutację często szukają profesjonalnego zdjęcia, na którym wyraźnie widać twarz kandydata. Zdjęcia w mediach społecznościowych są zazwyczaj bardziej swobodne i mogą nie przedstawiać najlepszego wizerunku kandydata do pracy. 

Ponadto wiele portali społecznościowych ma ustawienia prywatności, które mogą utrudnić pracodawcom przeglądanie prywatnych zdjęć. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana fotografia jest odpowiednia do CV, lepiej zachować ostrożność i nie zamieszczać jej w ogóle. Wcześniej też lepiej się dowiedzieć, jak zrobić ładne zdjęcie profilowe, i nie wrzucać wszystkich fotek z pamięci twojego telefonu.

Ładne zdjęcie profilowe – zadbaj o elementy w tle i oświetlenie

Aby uzyskać atrakcyjne zdjęcie profilowe, należy zadbać o elementy tła i oświetlenie. Elementy tła, takie jak inne osoby lub przedmioty, które odciągają wzrok od twarzy, mogą rozpraszać uwagę i sprawić, że zdjęcie profilowe będzie mniej atrakcyjne. Istotne jest także oświetlenie, ponieważ zbyt mocne światło może rozmyć rysy twarzy, a zbyt słabe może sprawić, że zdjęcie będzie nieostre. 

Zadbaj też o to, co będzie widoczne w tle. Jeśli to mniej poważne zdjęcie, możesz zrobić je na przykład w parku rozrywki czy tam, gdzie stoi duża trampolina. Na tych poważnych raczej unikaj bardziej rozrywkowych miejsc.

Uwzględniając te czynniki przy wyborze zdjęcia profilowego, można stworzyć bardziej dopracowany i atrakcyjny wizualnie obraz, który z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych internetowych znajomych. 

Poświęć więc trochę czasu na staranne wybranie idealnego ujęcia na swoje zdjęcie profilowe i w razie potrzeby zainwestuj w dobry sprzęt oświetleniowy – efekt powinien cię pozytywnie zaskoczyć!

Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe? To nie jest trudne, o ile zadbasz o kilka ważnych elementów i o dobry aparat (tzw. zdjęcie robione ziemniakiem nigdy nie będzie nawet w połowie profesjonalne!). Pamiętaj, że odpowiednie zaprezentowanie się czy to w CV, czy na Instagramie, to istotny element twoich kontaktów ze znajomymi czy współpracownikami!

Exit mobile version