Site icon New Social Polska

TikTok – Co to jest

TikTok - Co to jest

W erze smartfonów coraz popularniejsze nie tylko wśród młodych ludzi, ale również i starszych grup wiekowych stały się różnego rodzaju aplikacje mobilne. Wśród takich aplikacji znajdziemy m.in. Facebooka, Instagrama, czy TikToka. Pierwsze dwie aplikacje zna każdy, ale co do ostatniej mogą mieć pytanie, a mianowicie co to jest TikTok i jak działa?

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu pomockomputer.pl

Co to jest TikTok?

TikTok to nic innego jak aplikacja mobilna łącząca w sobie funkcje Snapchata i Instagrama. Pozwala ona na dzielenie się ze światem krótkimi filmikami, pod które możemy podstawić dowolnie przez nas wybraną piosenkę, czy też pozostawić oryginalny dźwięk np. nasz głos. Wcześniej aplikacja ta znana była pod nazwą Musical.ly, lecz po wykupieniu przez inną firmę nazwę zmieniono na TikTok, dzięki czemu aplikacja stała się popularniejsza i zyskała rzeszę nowych fanów, a nowych użytkowników z dnia na dzień przybywa coraz to więcej. W przeciwieństwie do Musical.ly użytkownicy nie muszą ograniczać się do zsynchronizowanego ruszania ustami pod dźwięk, ale mogą tworzyć własne treści. Najpopularniejszymi formatami, jakie użytkownicy wybierają do publikacji są wyzwania, vlogi z codziennego życia, tak zwane ”Story Time” lub zabawne nagrania.

Jak działa TikTok?

Skoro wiesz już co to jest TikTok czas, abyś dowiedział się jak działa ta popularna aplikacja. Tworząc filmy mogą one trwać 15 s, 60 s lub nawet 3 min. Tak naprawdę długość nagrywania zależy od ciebie, ale maksymalny czas nagrania wynosi 3 minuty. Po przekroczeniu tego czasu zapisze się tylko to, co zostało nagrane do tych 3 min. Oczywiście w aplikacji znajdziesz również wszystkie potrzebne narzędzia do tworzenia treści takie jak filtry, efekty, a także masa piosenek. Nagrywanie możesz przerwać w dowolnym momencie i je edytować, a materiały, które są gotowe do przesłania możesz zapisać w bibliotece, aby opublikować je później. Dlaczego więc aplikacja ta łączy w sobie funkcje Snapchata i Instagrama? Otóż tak samo, jak na Snapchacie możesz nagrywać filmiki, lecz nie znikają one po 24 godzinach. Tak samo, jak w przypadku aplikacji Instagram masz pokazaną na swoim profilu liczbę osób obserwujących twój profil, liczbę obserwowanych przez ciebie profili oraz łączną liczbę polubień. Dodatkowo tak samo, jak na Instagramie możesz w dowolnym momencie i ile tylko razy chcesz zmienić nazwę użytkownika i zdjęcie profilowe.

Dlaczego TikTok jest taki popularny?

Wiesz już co to jest TikTok oraz jak działa, ale nadal nie wiesz, dlaczego jest taki popularny? Już spieszę Ci z odpowiedzią. Aplikacja ta jest taka popularna wśród różnych grup wiekowych, jak i społecznych z tego względu, że stała się prostą drogą do zabłyśnięcia w Internecie, a prościej mówiąc do stania się osobą popularną. Obecnie z aplikacji tej nie korzystają jedynie zwykli ludzie szukający rozrywki, ale także Influenserzy, aktorzy, piosenkarze, politycy i inne grupy popularnych już osób.

W zakładce Dla Ciebie znajdziesz treści, które aplikacja uznała za najciekawsze i zgodne z twoimi zainteresowaniami oraz tym, co najczęściej oglądasz. Dzięki algorytmowi TikToka, który promuje treści najchętniej angażujące odbiorców promuje on takowe treści, a co za tym idzie mając niewielką liczbę obserwujących możesz dotrzeć do ogromnej publiki. Pozwala to znaczącej liczbie twórców na pozyskanie całkiem sporej grupy widzów, co pozwala na osiągnięcie tak zwanej popularności.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, aplikacja TikTok w dość krótkim czasie po wykupieniu od Musical.ly zyskała bardzo dużo nowych użytkowników, a tym samym stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji na telefon. Korzystają z niej różne grupy wiekowe począwszy od tych najmłodszych, po osoby starsze. Z racji tego, że wiesz już co to jest TikTok, jak działa i dlaczego jest taki popularny śmiało możesz spróbować swoich sił w nagrywaniu. Dzięki nieznanemu algorytmowi tej aplikacji możesz stać się szczęśliwcem, którego filmy staną się tak zwanym viralem a tym samym zyskasz całkiem sporo nowych odbiorców.

Exit mobile version