Site icon New Social Polska

Snapchat – Od ilu lat funkcjonuje w internecie?

Snapchat - Od ilu lat funkcjonuje w internecie?

Snaochat jest znaną wśród młodzieży aplikacją, dzięki której można tworzyć, wysyłać i odbierać zdjęcia i filmy tzw. Snapy. Jednak jak działa aplikacja? I kto może z niej legalnie korzystać? O tym właśnie opowiemy.

Czym jest Snapchat?

Jest popularną aplikacją do wysyłania wiadomości oraz materiałów graficznych czy video. Twórcą jest Span Inc (stworzył też m.in. Snapchat Spectacles). Aplikacja nadaje się na telefony z Androidem i iOS. Jest dostępny bezpłatnie.

Jak działa Snapchat?

Na początku była to prywatna aplikacja, dzięki której można było jedynie udostępniać zdjęcia. Obecnie korzystanie się z niej także do przesyłania filmów, gier, wiadomości, czatu wideo. I nie tylko.

Snap działa podobnie jak relacje w Insta Stories. Udostępniony materiał jest dostępny jedynie przez 24 h, po których znika. Możliwe jest dodawanie różnych filtrów, emotikon czy tekstów.

Snapchat ma także dwie funckje:

Od jakiego wieku można korzystać ze Snapchata?

Ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu i różnych portali. Każdy – nie tylko najmłodsi – jest bowiem narażony na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest dostosowywanie się do zasad, jakie panują na danej stronie czy w aplikacji. Istotne jest także to, by kontrolować, do czego mają dostęp najmłodsi.

Na dzieci czyha w internecie najwięcej niebezpieczeństw. Właśnie dlatego niejedna strona mediów społecznościowych wymaga weryfikacji wieku, dzięki czemu zapewnić bezpieczeństwo sobie i użytkownikowi, który będzie korzystał z zawartych tutaj treści.

Snapchat nie różni się zbytnio od innych tego typu aplikacji. Zwłaszcza gdy mowa o social mediach, które udostępniają zawartość nastolatkom. Ze Snapchata można korzystać od 13 roku życia. W ogóle taką granicę przyjęto na większości stron i aplikacji.

Podczas zakładania konta należy zaakceptować regulamin aplikacji. W nim jest jasno ustalone, jakie są limity wiekowe. Dlatego warto zawczasu je poznać. Zwłaszcza że na stronie różne treści są udostępniane, a część z nich nie jest odpowiednia dla osób poniżej tego roku życia. Dlatego wg portalu Sekspedia.pl zaleca się, by korzystać z aplikacji zgodnie z regulaminem i nie pozwalać młodszym na instalowanie go.

Funkcje prywatności i bezpieczeństwa Snapchata

We Snapchacie można znaleźć Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa. Jest odpowiedzialna za zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi Snapchata.

Dodatkowo jednak w aplikacji znajdziemy także inne przydatne funkcje:

Gry Snapchat

Snapchat posiada także funkcję Snap Games, gdzie znajdują się różne gry, w które można zagrać razem z przyjaciółmi. W niektórych będziemy z nimi konkurować, a w innych nie. Jest tutaj także funkcja głosowa oraz czatów, dzięki czemu można wysyłać wiadomości audio lub tekstowe na żywo. Użytkownicy zbierają także nagrody za gry (np. monety lub konkretne przedmioty), jedynie oglądając reklamy. Jednak trudno określić, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać nagrody wideo. Dostęp do aplikacji jest możliwy jedynie z poziomu aplikacji.

Exit mobile version