Site icon New Social Polska

Snapchat – jak usunąć konto?

Snapchat - jak usunąć konto?

Obecnie żyjemy tak głęboko w świecie Internetu i różnorodnych aplikacji, że bez większości z nich praktycznie nie wyobrażamy sobie życia. Tak właśnie jest w przypadku Snapchata. Jednak wiele osób podejmuje niezwykle rozsądną decyzję o odpoczęciu od tej aplikacji. Tak więc Snapchat- jak usunąć konto?

Snapchat- jak usunąć konto? dlaczego warto usunąć konto?

Snapchat jest niezwykle popularną aplikacją. Choć początkowo zyskała sobie ona popularność tylko wśród młodych użytkowników smartfonów, z czasem zaczęły z niej korzystać również i osoby starsze. Nie da się ukryć, że aplikacje obecnie zajmują szczególne miejsce w naszym smartfonie i z pewnością bez większości z nich nie możemy wyobrazić sobie życia. Snapchat szybko stał się właśnie jedną z takich aplikacji. Umożliwiał on bowiem wysyłanie zdjęć i krótkich filmików wideo do znajomych, a po upływie czasu przewidzianego na ich wyświetlenie znikały one bezpowrotnie. Co więcej Snapchat informował użytkowników momencie kiedy został wykonany screenshot, a także kiedy zostali oni dodani jako przyjaciele przez innego użytkownika. To jeszcze jednak nie wszystkie funkcje, jakie oferuje ta niesamowita aplikacja. Dzięki niezwykłej dokładności map, możemy dodawać do nich własne snapchaty, a także oglądać dodane story z różnorodnych miejsc na świecie. Możemy również dodawać story do własnego profilu, które znikną w momencie kiedy upłynie 24 godziny. Co jeszcze oferowała ta kultowa aplikacja swoim użytkownikom? Otóż możliwość dodawania do zdjęć różnorodnych filtrów i nakładek, przez co każda fotografia mogła zyskać nietuzinkowy i niezwykle ciekawy efekt. Dodatkowo została udostępniona również funkcja rozmów na chacie, gdzie wiadomości również znikały tuż po ich wyświetleniu oraz rozmów wideo, która bez wątpienia przypadła użytkownikom do gustu. Jednak wiele osób wskazuje również na to, że przez Snapchat straciły one kontakt z realną rzeczywistością, a aplikacja stała się głównym pochłaniaczem czasu. Co więcej, uzależniające właściwości tej aplikacji z pewnością doprowadziły do zaniedbywania obowiązków domowych lub szkolnych, a także do zaniedbywania swojego życia osobistego. Snapchat bez wątpienia w wielu przypadkach przyczynił się do pogorszenia relacji międzyludzkich na różnym poziomie. Z tego też względu, wielu jego użytkowników postanowiło sobie zrobić przerwę od używania tej aplikacji i na nowo odzyskać kontakt z rzeczywistością. Z pewnością jest to jedna z bardziej rozsądnych decyzji jakie można podjąć w swoim życiu, kiedy zaczynamy odczuwać, że to aplikacja zaczęła nas kontrolować.

Snapchat- jak usunąć konto?

Wielu użytkowników sprowadzało swoje działania do prostego usunięcia aplikacji z ekranu swojego telefonu. Oczywiście nie doprowadzało to do trwałego usunięcia konta, a świadomość, że dalej możemy mieć dostęp do tej aplikacji, sprawiała, że chętnie instalowaliśmy ją ponownie i zataczaliśmy w ten sposób błędne koło. Jedynym sposobem na trwałe odcięcie się od tego pożeraczu czasu, którym jest Snapchat jest trwałe usunięcie konto. Jak można tego dokonać? Otóż z pewnością nie jest najbardziej skomplikowanym zadaniem z jakim przyjdzie się wam zmierzyć. W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto, a następnie przejść do opcji ustawień, oznaczonych ikonką koła zębatego. Następnie należy wybrać opcję oznaczoną jako „Wsparcie” a następnie przejść do sekcji „Potrzebuję wsparcia”. Tam z kolei znajdziemy opcję oznaczoną jako „My Account& Security”. Po jej dotknięciu waszym oczom ukaże się możliwość trwałego usunięcia konta na Snapchacie. Po kliknięciu w tę funkcję, zostaniecie automatycznie wylogowani, a aplikacja poprosi was o ponowne zalogowanie się do Snapchata celem zweryfikowania, iż to właśnie wy jesteście właścicielami konta. Po kliknięciu w opcję „continue”, konto zostaje początkowo dezaktywowane, a po 30 dniach następuje jego trwałe usunięcie.

Exit mobile version