Site icon New Social Polska

Snapchat – Jak używać na komputerze

Snapchat - Jak używać na komputerze

W ostatnim czasie sporą popularnością zaczęła cieszyć się niepozorna aplikacja o nazwie Snapchat. Aplikacja służy do wysyłania zdjęć oraz dzielenia się swoimi krótkimi relacjami wideo z innymi ludźmi na całym świecie. Jest to aplikacja mobilna dedykowana przede wszystkim dla smartfonów. Jednak istnieje możliwość korzystania z niej na komputerze, dla niektórych może wydawać się dość trudne w wykonaniu. Na szczęście nie jest to skomplikowane i poniżej postaram się opisać w kilku krokach jak korzystać ze Snapchata na komputerze.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z odzyskiwanie-danych-flash.pl

Instalacja aplikacji na komputerze

Niestety aplikacja Snapchat nie ma możliwości bezpośredniego zainstalowania aplikacji na naszym komputerze. Dlatego pierwszym krokiem, jakim musimy wykonać, jest instalacja emulatora, który będzie udawał smartfon na naszym komputerze. Jednym z najlepszych emulatorów tego typu jest program o nazwie Bluestacks Android Emulator. Po jego pobraniu wystarczy przejść kilka kroków instalacyjnych i gotowe możemy zacząć z niego korzystać. Kolejnym krokiem jest wejście w Sklep Google’a i wybieramy aplikacje Snapchat, po czym instalujemy ją w emulatorze. Najważniejsze mamy już za sobą. Teraz wypełniamy dane do zalogowania na nasze konto lub jeśli go nie mamy to korzystamy, z funkcji zarejestruj. Po włączeniu się aplikacji możemy, już na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tego, co mamy na naszym smartfonie. Po bliższym przyjrzeniu się zauważymy jednak, że całość tekstów wygląda o wiele lepiej, a zdjęcia mają o wiele lepszą jakość. Nie posiadamy tu ekranu dotykowego, więc wszystko wykonujemy za pomocą myszki.

Snapchat na komputerze – jakie posiada funkcję?

Pomimo tego, że aplikacja przeznaczona jest na telefony to jednak na komputerze wszystkie dane jak i funkcję, z których możemy korzystać wyglądają o wiele lepiej. Treści które otrzymujemy są  w o wiele lepszej jakości, a internet domowy jest o wiele szybszy, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest wygodniejsze i bardziej płynne. Dzięki skorzystaniu z emulatora Snapchat na komputerze działa o wiele lepiej niż na telefonach. Poniżej lista funkcji jakie posiada aplikacja na PC: 

Największe zalety korzystania ze Snapchata na komputerze

Po dłuższym korzystaniu z aplikacji Snapchat, na naszym komputerze możemy zauważyć, że aplikacja ta prezentuje się o wiele lepiej na PC niż na dedykowanym dla niej sprzędzie. Dzielenie się własnymi treściami ze wszystkimi znajomymi jest o wiele prostsza i szybka, dzięki korzystaniu z domowego internetu. Bez problemu możemy przesyłać zdjęcia, które posiadamy na dysku naszego komputera. Dla osób, które mają problemy ze wzrokiem ta opcja jest także bardziej korzystna, gdyż wszystkie literki oraz teksty są o wiele bardziej widoczne i łatwiejsze do rozczytania. Dlatego, zamiast męczyć się z jeżdżeniem palcem po ekranie i wolniejszym internetem, warto pobrać darmowy emulator i zacząć przygodę ze Snapchatem na nowo tylko w wersji na PC. Jeśli chcesz poczuć się jak na telefonie podłącz kamerę do komputera i kręć snapy oraz rób zdjęcia tak samo, jak na telefonie. Dodatkowo wszystkie twoje treści będą w jakości full HD czy nawet 4K.

Jakie są wymagania emulatora

Tak naprawdę emulator nie ma zbyt dużych wymagań co do specyfikacji naszego komputera, jak i systemu, jaki posiadamy. Nie ważne czy masz Maca, czy system Windows, bez problemu możesz pobrać i korzystać ze Snapchat’a na własnym komputerze. Po pobraniu emulatora wystarczy, że będziemy podążać za instrukcją dzięki czemu w krótkim czasie będziemy mieli wszystko stabilne i działające. Jedynym problem może być kompatybilność emulatora co do naszego komputera. Większe problemy mogą mieć starsze komputery, które mają zdecydowanie słabsze podzespoły.

Exit mobile version