Site icon New Social Polska

Który komputer Apple wybrać?

Interesują Cię komputery Apple Mac, ale nie wiesz, na jakie urządzenie się zdecydować? Sprawdź nasze polecenia już teraz!

Jaki komputer stacjonarny od Apple warto kupić? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz tego, co dokładnie planujesz robić na urządzeniu tego rodzaju. Już teraz sprawdź, jakie dokładnie komputery Apple Mac są dostępne na rynku i zapoznaj się z ich specyfikacją techniczną. W dzisiejszym artykule podpowiadamy również, na co zwrócić uwagę, wybierając optymalny model dla siebie. 

Jakie komputery Apple Mac są dostępne na rynku?

Jakie komputery Apple Mac są aktualnie dostępne na rynku? Możesz kupić przede wszystkim 24-calowy iMac, który jest urządzeniem typu All-in-One. To oznacza, że dostajesz od producenta tylko monitor, który w tym przypadku ma 24-calowy monitor, klawiaturę oraz myszkę. Takie urządzenia sprawdzą się przede wszystkim do podstawowych działań, w tym także do nauki oraz pracy biurowej. 

Ponadto w ofercie dostępny jest także Mac Mini. Jest to małe urządzenie, ale wyposażone w wydajny czip Apple M1, dzięki czemu wyróżnia się świetną wydajnością. Ponadto Mac Mini posiada wiele innych wyjątkowych technologii i jest aktualnie najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem. Jeśli zainteresuje Cię stosunkowo najtańsze urządzenie od Apple, pamiętaj, że w tym przypadku musisz dokupić do niego monitor, klawiaturę oraz myszkę. 

Dla bardziej wymagających użytkowników polecamy zwrócić szczególną uwagę na Mac Studio. Dostępne w ofercie komputery Apple Mac tej gamy to rozwiązania wyróżniające się niesamowitymi osiągami, w których montuje się – do wyboru – czip M1 Max lub M1 Utra. W pierwszym przypadku otrzymujesz komputer z maksymalnie 10-rdzeniowym CPU, 32-rdzeniowym GPU, 64 GB pamięci RAM oraz 400 GB/s przepustowości pamięci. W drugim natomiast 20-rdzeniowe CPU, 64-rdzeniowe GPU, do 128 GB zunifikowanej pamięci RAM oraz 800 GB/s przepustowości pamięci. Ponadto najnowsze komputery Apple Mac wyróżniają się także kompaktową formą, bogactwem portów oraz innowacyjnymi technologiami, dzięki którym praca na urządzeniach tej gamy jest jeszcze wygodniejsza oraz szybsza. A w połączeniu z odpowiednim monitorem – a mianowicie Apple Studio Display 2022, które znajdziesz na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/monitory-apple-studio-display-409.html – możesz każde miejsce zmienić w swoją małą pracownię. 

Nieco tańszym, ale równie wydajnym rozwiązaniem jest Mac Pro. Urządzenie tej gamy także dedykowane jest profesjonalistom z różnych dziedzin. Jest nie tylko wydajny, ale wyróżnia się także oryginalnym designem. Doskonale sprawdzi się nie tylko do renderowania grafiki, ale i odtwarzania sporej ilości wirtualnych instrumentów. Ma 28-rdzeniowy procesor Intel Xeon, spore pamięci podręczne – L2 oraz współdzieloną L3 i 64 tory PCI Express. To wszystko gwarantuje bardzo dużą przepustowość, jeśli chodzi o komunikację z procesorem. 

Na co zwrócić uwagę, kupując komputer Apple Mac?

Na co zwrócić uwagę, kupując komputer Apple Mac? W pierwszej kolejności zastanów się, jakie masz wymagania, a następnie sprawdź ofertę w sklepie – na przykład na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac.html – i zweryfikuj, które urządzenie spełnia Twoje oczekiwania. A zatem ważne jest, aby zapoznać się ze specyfikacją techniczną poszczególnych urządzeń. Trzeba dobrać je po prostu do własnych potrzeb. 

Jeśli chodzi o komputery Mac Apple, do najważniejszych parametrów zalicza się oczywiście procesor, kartę graficzną oraz dysk. W dużej mierze to od procesora zależy, jak szybko będzie pracować Twój komputer. W takiej sytuacji polecamy stawiać na innowacyjne opcje, proponowane przez markę Apple, a mianowicie na czip M1 i M2, ewentualnie M1 Pro, M1 Max czy nawet M1 Ultra. Wszystko zależy od tego, do jak bardzo wymagających działań potrzebujesz komputera stacjonarnego. 

Kupując komputer Mac Apple, zwróć uwagę także na pamięć RAM. Chociaż urządzenia wyposażone w pamięć RAM wynoszącą 8 GB wciąż działają wystarczająco płynnie, polecamy wybierać minimum 16 GB. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że komputer Mac Apple posłuży Ci jeszcze przez bardzo długi czas. 

W przypadku dysku twardego natomiast sprawdź jego pojemność. Im więcej plików chcesz przechowywać na swoim urządzeniu, tym większą pojemność powinien mieć dysk twardy.

Exit mobile version