Site icon New Social Polska

Jak wykonać makijaż, który dobrze wygląda na zdjęciach? Zasady pielęgnacji skory problemowej przed sesją 

Jak wykonać makijaż, który dobrze wygląda na zdjęciach?

Sesje zdjęciowe i różnego typu nagrania mogą przydarzyć się wielu osobom. Czasem ich celem jest promowanie własnej marki, chęć posiadania pięknych zdjęć w albumie rodzinnym lub szereg innych motywacji. Niezależnie od powodu, zawsze warto zadbać o cerę!  

W jaki sposób na co dzień dbać o skórę problematyczną?

Przygotowana przez specjalistów z zakresu dermatologii i endokrynologii mapa twarzy pozwala zrozumieć przyczynę niedoskonałości pojawiających się na skórze. Znając źródło wyprysków i zaskórników można z nimi efektywnie walczyć. 

Niemniej jednak, oprócz leczenia i stosowania zalecanych maści oraz farmakoterapii, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Skóra trądzikowa, skłonna do przebarwień i zapychania powinna być przede wszystkim odpowiednio oczyszczana. 

Kluczową kwestią jest dobranie środka, który będzie zarówno skuteczny, jak i niepodrażniający. Dodatkowo należy wykonywać regularne złuszczanie. Dzięki pozbywaniu się martwego naskórka cera będzie gładsza, a stosowane kosmetyki wnikną głębiej. 

Bardzo istotną kwestią jest także nawilżenie. Zarówno to zewnętrzne, bazujące na dobrej jakości kosmetykach, jak i wewnętrzne. Zbilansowana dieta oraz ponad 2 i pół litra wody każdego dnia maja ogromny wpływ na wygląd skóry. 

Jak zadbać o skórę przed nakładaniem profesjonalnego makijażu?

Wybierając się na profesjonalną sesję i szykując cerę na makijaż, warto znaleźć także sposób na wągry, przebarwienia i wypryski. W tym przypadku konieczne będzie odżywienie skóry i wykonanie peelingu. 

Doskonale sprawdzi się zarówno zabieg w profesjonalnym gabinecie, jak i skorzystanie ze sprawdzonych preparatów w domowym zaciszu. Niemniej jednak należy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach. 

Przed ważnym wydarzeniem nigdy nie należy eksperymentować z nowymi kosmetykami. A wszelkie zabiegi mogące wywołać reakcję alergiczną lub podrażnienie robi się kilka dni wcześniej, a nie rano tuż przed sesją. Dzięki temu skóra będzie gładka i jędrna, ale bez ewentualnej nadwrażliwości. 

Czym charakteryzuje się makijaż telewizyjny?

Makijaż telewizyjny lub ten wykonywany przed ważną sesją zdjęciową musi być nieskazitelny. Nie oznacza to jednak tego samego, co w makijażu codziennym. 

Przede wszystkim, wygląd tego dnia jest absolutnie kluczowy, a twarz musi być przygotowana do zadań specjalnych. 

Efekt gładkiej, jednolitej i matowej skóry musi utrzymać się co najmniej przez kilka godzin. Wszystkie przebarwienia i zmarszczki należy ukryć. Tego rodzaju zabiegi wykonuje się niezależnie od płci. 

Nie oznacza to jednak, że makijaż tego typu musi być bardzo intensywny. Oczy, usta czy konturowanie muszą być dobrane do okoliczności lub tematyki sesji, czy nagrania. Bardzo istotną kwestią jest także gładkość. Wszystkie kosmetyki muszą być doskonale rozblendowane. 

Jakich kosmetyków użyć, aby twarz wyglądała perfekcyjnie na zdjęciach?

Dobrze dobrane i gładko rozblendowane kosmetyki powinny zapewnić efektowny wygląd. Warto mieć także uwadze, że światło w studiu będzie podkreślało niektóre obszary. Można to wykorzystać na własną korzyść, umiejętnie nakładając rozświetlacz lub bronzer. 

Wbrew pozorom, na sesję tego typu nie trzeba nakładać dużych ilości kosmetyków. Umiar, dobre zamaskowanie niedoskonałości i pamiętanie o szyi, uszach czy dekolcie pozwoli zachować perfekcyjny wygląd przez cały czas trwania sesji. Wszystkie widoczne elementy ciała muszą mieć jeden, zdrowy odcień. 

Czego unikać, szykując się na sesję lub nagranie?

Przygotowując się do nagrań lub sesji zdjęciowej należy pamiętać, że kamera widzi wszystko. Wszelkie niedoskonałości, niedociągnięcia makijażowe, źle nałożony podkład lub niedobrany odcień będzie widoczny. 

Z tego względu warto unikać także ostrych linii. Wyraziste, graficzne kreski czy mocne konturowanie może wyjść bardzo niekorzystnie na gotowych zdjęciach. Dobrą praktyką jest także uwzględnienie otoczenia lub barwy światła. Jeśli makijaż będzie niedopasowany, skóra może wyglądać na trupią lub pomarańczową. 

Exit mobile version