Site icon New Social Polska

Jaki internet na wsi sprawdzi się najlepiej?

jaki internet na wsi

W obecnym świetnie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. To właśnie on zapewnia nam stałą łączność ze światem i możliwość ułatwienia sobie codziennych obowiązków. Jednak jaki Internet na wsi sprawdzi się najlepiej?

Jaki Internet na wsi? Sprawdź zasięgi!

Nie da się ukryć, że obecnie spotykamy się z coraz to nowszą technologią transmisji sygnału internetowego. Dawniej w naszym kraju obowiązywały technologie 2G i 3G, jednak w obecnych czasach nie są one wystarczające. Stare i można powiedzieć bezużyteczne już technologie zostały wyparte przez LTE, a w niektórych obszarach nawet przez technologię 5G. Pojawia się jednak pytanie jaki Internet na wsi będzie działał optymalnie? Okazuje się, że dobór Internetu do obszarów wiejskich jest niezwykle trudnym zadaniem. Wynika to z faktu, że infrastruktura przewodów i połączeń na obszarach wiejskich nie jest zbyt rozbudowana, a to z kolei może sprawiać pewne problemy w związku z transmisją sygnału. Niestety, ale mieszkając na wsi możemy zapomnieć o Internecie przesyłanym w technologii 5G. Wchodzi ona dopiero do niektórych obszarów miejskich jak np. w Warszawie, więc mieszkańcy wsi z pewnością jeszcze długo z technologii 5G nie skorzystają. Niemniej jednak łącze LTE jest już jak najbardziej możliwe. Zanim mieszkańcy terenów wiejskich  podpiszą  umowę z konkretnym dostawcą usług internetowych warto, by sprawdzili oni mapę zasięgu. Można to zrobić za pomocą stron internetowych, które umożliwiają wgląd do map.  Dzięki temu mieszkańcy wsi dowiedzą się, czy Internet będzie odbierał na obszarze na którym mieszkają, a także czy jego prędkość i siła sygnału będą wystarczające.

Sprawdź także: https://agropedia.pl/

Jaki Internet na wsi?- mobilny vs. stacjonarny

Jaki Internet na wsi sprawdzi się najlepiej? Mobilny czy może stacjonarny? Okazuje się, że mieszkańcy wsi mają dość trudny wybór. W większościach gospodarstw wiejskich wykorzystywany jest obecnie Internet mobilny. Dzięki temu nie ma ograniczeń dotyczących zasięgu, a można nawet korzystać z niego w podróży. Internet mobilny cechuje się również wysoką stabilnością- jeśli dodatkowo jest on w technologii LTE, nie ma obaw o to, że przestanie on poprawnie funkcjonować w momencie wyładować atmosferycznych. Internet mobilny jest niezależny od czynników zewnętrznych. Internet stacjonarny również może być dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców wsi. Jego największą zaletą jest fakt, że najczęściej jest on nielimitowany- w przeciwieństwie do Internetu mobilnego. Świetnie sprawdzi się on w przypadku, gdy w domu do sieci musi być przyłączone znacznie więcej urządzeń. Internet stacjonarny pozwala na zachowanie wysokiej wydajności i utrzymuje względnie stabilną prędkość. Niemniej jednak jego mankamentem może być fakt, że stabilność połączenia może zostać zakłócona np. przez wyładowania atmosferyczne.

Jaki Internet na wsi?- dopasuj łącze do swoich potrzeb

Przejdźmy teraz do kwestii czysto praktycznej. Jaki Internet na wsi? Otóż przede wszystkim taki, który spełni potrzeby mieszkańców danego gospodarstwa. Wobec tego najważniejszym parametrem staje się faktyczna szybkość łącza. Przeanalizujmy więc ile czasu spędzamy na surfowaniu po sieci i jak ta aktywność w rzeczywistości wygląda. Jeśli oglądamy filmy i serialne z popularnych platform streamingowych, wówczas będziemy potrzebować największej przepustowości łącza, a także nielimitowanego transferu danych. Z kolei jeśli potrzebujemy Internetu jedynie do przeglądania stron, wówczas nie ma sensu przepłacać za dodatkowy transfer czy ponadprzeciętną szybkość. Ważne jest to, by przetestować- za pomocą darmowych narzędzi- faktyczną prędkość Internetu. Być może nie jest ona na takim poziomie na jakim być powinna? Wówczas trzeba będzie kwestię tę rozwiązać przede wszystkim z dostawcą usług. Być może pojawiły się problemy z zasięgiem na danym obszarze? W takiej sytuacji konieczna może być nawet zmiana dostawcy usług internetowych.

Exit mobile version