Site icon New Social Polska

Instagram – Po co on ludziom i jakie są jego funkcje

Instagram - Po co on ludziom i jakie są jego funkcje

Instagram to jeden z najbardziej znanych serwisów społecznościowych na świecie. Aplikacja do przeglądania zdjęć ma nie tylko walory rozrywkowe, ale pomaga wypromować siebie albo daną firmę. Po co ludziom Instagram i dlaczego tak wiele osób zakłada tam konto?  

Po co ludziom Instagram w kontekście innych serwisów? 

Instagram należy do tak zwanej „wielkiej trójki” serwisów społecznościowych. Należy do niej również Facebook (który posiada tego samego właściciela) oraz Twitter. Ten pierwszy skupia najwięcej użytkowników, drugi z kolei służy raczej do pisania krótkich tekstów. Po co ludziom Instagram w kontekście innych znanych serwisów społecznościowych? To zdecydowanie najlepsza platforma, jeśli chodzi o publikowanie zdjęć. Młodzi ludzie coraz rzadziej wstawiają pliki graficzne na Facebooka, gdzie znajdują się ich rodzice, niekoniecznie zaś ich rówieśnicy. 

Żaden inny serwis społecznościowy nie posiada tak wiele opcji edycji zdjęć. Ilość różnorodnych filtrów czy nakładek jest nieporównywalna i dorównuje niektórym programom graficznym. Instagram umożliwia przerabianie zdjęć zarówno na komputerach, jak i na telefonach. Po co ludziom Instagram, jeżeli mają inne edytory? Aplikacja umożliwia automatyczne wrzucanie zdjęć albo nagrań wideo. Ogranicza to pracę, jaką trzeba wykonać – wszystko jest bardziej intuicyjne oraz funkcjonalne. 

Po co ludziom Instagram w przypadku marketingu? 

Po co ludziom Instagram, jeżeli więcej ludzi przebywa na Facebooku? Dużą wadą tego drugiego jest duża różnorodność tematyczna, gdzie obok zdjęć pojawiają się długie teksty, memy albo długie filmy. Instagram skupia się głównie na zdjęciach, dlatego łatwiej tam o wypromowanie konkretnych produktów albo samych usług. Nie dziwi też, że właśnie tam rozgłos chcą zdobyć modelki albo znane z wyglądu osoby, które trafią do większej liczby ludzi. W końcu to serwis, który posiada ponad 2 miliardy użytkowników, gdzie regularnie aktywnych jest 500 milionów. 

Z usług Instagrama korzysta wiele znanych firm. Często marketing opiera się na promowaniu produktów przez znanych influencerów. Dla przykładu osoba zajmująca się kulturystyką może pojawiać się na zdjęciach z hantlami lub sportowym napojem. Dostaje w ten sposób pieniądze od firmy za taką formę marketingu. Znane firmy posiadają jednak najczęściej swoje własne profile, gdzie promuje się w kreatywny sposób nowe produkty. Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że promocja poprzez grafikę przyciąga ludzi znacznie bardziej niż inne rodzaje treści. 

Po co ludziom Instagram w kontekście spędzania wolnego czasu? 

Instagram to dla wielu ludzi po prostu świetny sposób spędzania wolnego czasu. Nie musi on oznaczać on wiązać się z niskiej jakości treścią. Wiele kont na portalu to źródło wielu ciekawych zdjęć, które podejmują ciekawe tematy. Instagram to wcale nie tylko fotografie, ale dodatkowe opisy do nich, które pozwalają popatrzeć na nie z innej perspektywy. Można bez problemu wrzucić również wideo ze swojej wycieczki i sprawdzić, gdzie byli znajomi. Popularne są tak zwane „relacje”, za pomocą których można oglądać zdjęcia z albumu o danej tematyce.   

Po co ludziom Instagram w przypadku, jeśli sami nie wrzucają zdjęć? Serwis społecznościowy to znakomite miejsce do śledzenia swoich ulubionych influencerów. Mogą to być aktorzy, muzycy albo gwiazdy Internetu. Praktycznie każda znana osoba na świecie posiada konto na Instagramie. Dzięki niemu utrzymuje bliższy kontakt ze swoimi fanami. Dowiadują się oni o najbliższej trasie koncertowej, premierze filmu albo produkcie z nowej linii odzieżowej. Korzyści z takiego śledzenia mają więc zarówno fani, jak i sami artyści.

Instagram to także znakomite źródło informacji o życiu przyjaciół i znajomych. Z serwisu można dowiedzieć się jak radzą sobie w życiu, gdzie pracują albo czy mają dzieci. Nie zawsze można utrzymywać z wszystkimi kontakt, dlatego serwis może być najszybszym źródłem informacji. Przez Instagrama można się z nimi komunikować, co pomoże zastąpić inne komunikatory społecznościowe.  

Źródła:

https://ciuchoza.pl
https://ciuchland24.pl
https://urodamemo.pl

Exit mobile version