Site icon New Social Polska

Kiedy powstał Instagram?

Kiedy powstał Instagram?

Kiedy powstał Instagram? to pytanie zadaje sobie wiele osób. Istnieje wiele powodów, dla których aplikacja powstała, w tym fakt, że jej twórcy pochodzili z Kalifornii – Kevin Systrom i Mike Krieger, wcześniej pracujący w firmie Burbn – oraz to, że nazwa „Instagram” stała się synonimem serwisu. Istnieje jednak również kilka innych czynników, które mogły wpłynąć na decyzję o nadaniu platformie takiej nazwy.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z programujzklasa.pl

Kevin Systrom

Kevin Systrom był współzałożycielem Instagrama. Wraz z Mike’em Kriegerem stworzył darmową aplikację, która była tak prosta, że zawojowała internet przy pomocy najmniejszego możliwego personelu. W rzeczywistości każdy z członków 13-osobowego zespołu firmy jest odpowiedzialny za około dwa miliony klientów. To dużo energii, a Systrom uważa, że serwis jest obecnie wart 1 miliard dolarów. Choć początki pracy Systroma w firmie były stosunkowo mało spektakularne, powstanie Instagrama dało mu wiele możliwości uczenia się i budowania.

Założyciel Instagrama, Kevin Systrom, opracował serwis Burbn jako sposób na łączenie ludzi, którzy dzielą się zdjęciami. Firma wykorzystywała filtry i fotografię, aby przyciągnąć użytkowników, a Systrom miał nawet sławnych użytkowników. Następnie stworzył prototyp swojej aplikacji i przedstawił go takim firmom, jak Andreessen Horowitz i Baseline Ventures. Po odejściu z Google Systrom otrzymał od tych firm fundusze. W ten sposób powstał Instagram.

Mike Krieger

Kiedy powstał Instagram? to pytanie, które dręczy serwis społecznościowy od prawie dekady. Początkowo aplikacja funkcjonowała jako Burbn, ale szybko zyskała większą popularność, ponieważ oferowała platformę do udostępniania zdjęć i filmów. Nazwa aplikacji została zmieniona na Instagram, gdy jej założyciele postanowili dodać filtry. Z czasem nazwa została zmieniona na Instagram i stała się synonimem nazw użytkowników. W rzeczywistości Systrom i Krieger stworzyli aplikację, która w pewnym sensie była hybrydą Burbn i Instagrama.

W 2009 roku Kevin Systrom, absolwent Uniwersytetu Stanforda, postanowił stworzyć serwis społecznościowy ze zdjęciami i filmami. Choć nie miał formalnego wykształcenia informatycznego, zamiłowanie Systroma do kodowania doprowadziło go do opracowania prototypu podobnej aplikacji internetowej o nazwie Burbn. Użytkownicy mogli dzielić się zdjęciami i planami z innymi ludźmi. Pomysł ten spodobał się i firma ostatecznie nabyła aplikację za 1 miliard dolarów. Ale jak Instagram rozpoczął swoją działalność?

Burbn

Kiedy powstał Instagram? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W 2009 r. na pomysł wpadł 27-letni absolwent Stanforda, Kevin Systrom. Interesował się on programowaniem i zanim założył własną firmę, pracował nad grami w firmie NextStop. Rodzina Systroma od pokoleń związana była z technologiami, więc nie brakowało mu inspiracji do stworzenia innowacyjnego produktu. Po ukończeniu studiów w Stanford pracował w NextStop i odbył staż w Odeo. W końcu stworzył prototyp aplikacji internetowej Burbn, która umożliwiała użytkownikom zamieszczanie zdjęć i planów. W ten sposób narodził się Instagram.

Twórcami Instagrama są Kevin Systrom i Mike Krieger. Początkowo pracowali oni razem nad projektem Burbn, aplikacją społecznościową podobną do Foursquare. Ostatecznie projekt ten został kupiony przez Facebooka. Firma rozrosła się o wiele więcej funkcji i jest obecnie drugim co do wielkości portalem społecznościowym. Pierwsza wersja Instagrama osiągnęła 100 tys. użytkowników w pierwszym tygodniu działania. Od tego czasu aplikacja zyskała ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Pomimo wczesnego sukcesu, Instagram w najbliższym czasie nigdzie się nie wybiera.
2010

 

Exit mobile version