Site icon New Social Polska

Ile zarabiają popularni piłkarze?

ile zarabia lewandowski

Znany jest już najnowszy ranking 10 najlepiej zarabiających piłkarzy według magazynu „Forbes”. Na szczycie listy znalazł się Christiano Ronaldo, tuż za nim Leo Messi. W zestawieniu nie zabrakło również polaka – Roberta Lewandowskiego. Które miejsce zajął? Jak wyglądają zarobki największych piłkarzy?

Christiano Ronaldo – najlepiej zarabiający piłkarz

Numer jeden to Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest miliarderem i jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie – jego roczne dochody szacuje się na poziomie ponad 100 mln euro. Za grę w klubie Manchester United otrzymuje około 70 mln euro rocznie. Nie wiele mniej zarabia z kontraktów sponsorskich i swoich pozaboiskowych aktywności. Reklamował KFC, Nike, Shopee czy Coca Colę. Sam jest marką, na której świetnie zarabia. Posiada własną linię ubrań CR7 oraz hotele. Szacuje się, że za jeden post na Instagramie może otrzymać nawet 1,3 mln euro. Ma wiele nieruchomości na całym świecie(Nowy Jork, Turyn, Marbella, Madryt), których wartość wynosi 27 mln euro. Magazyn TheSun szacuje, że na koncie Ronalda może znajdować się obecnie około 432 mln euro.

Majątek Lionela Messiego

Do niedawna zajmował pierwsze miejsce w rankingu najlepiej opłacanych piłkarzy, jednak w 2021 roku spadł na drugą pozycję. Po przejściu do PSG Leo Messi dostaje około 35 mln euro rocznie. Jego pensja jest jednak niższa niż wtedy, gdy grał w FC Barcelonie, bowiem hiszpański klub wypłacał mu 88 mln euro rocznie. Argentyńczyk jest również ambasadorem wielu marek i posiada umowy z takimi firmami jak: Adidas, Pepsi, Lay’s, Turkish Airlines czy Gatorade. Szacuje się, że z tytułu kontraktów reklamowych zarabia łącznie ponad 25 mln euro, a jego zarobki w tym obszarze ciągle rosną. Ponadto piłkarz inwestuje w nieruchomości, posiada kilka hoteli, własną firmę Limecu 2010 SA.

Zarobki Neymara

Podium zamyka brazylijski piłkarz Neymar. Jego pensja od lat stale i dynamicznie wzrasta. Roczne wynagrodzenie piłkarza w PSG wynosi około 46 mln euro, co daje kwotę około 4 mln euro miesięcznie. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe. Neymar reklamował do tej pory McDonald’s, Nike, maszynki Gillette, Volkswagena, Listerine czy Oreo. Brazylijczyk za grę w piłkę i reklamy zarabia rocznie ponad 86 mln euro. Swoje fundusze lokuje w e-sport, gdyż sam jest miłośnikiem tego typu rozrywki. 

Robert Lewandowski – ile zarabia?

Ile zarabia Lewandowski? Robert Lewandowski uplasował się na 6 miejscu rankingu najlepiej opłacanych piłkarzy. Osiąga on najwyższą pensję w Bayernie Monachium i jedną z większych w całym futbolu. Rocznie klub wypłaca mu około 24 mln euro. Daje to łączną sumę: 2 mln euro miesięcznie, 60 tys. euro dziennie i 2,5 tys. euro w minutę i 40 euro na sekundę. Tak więc po jednym dniu pracy w klubie Lewy może sobie kupić luksusowe auto z salonu, a po dwóch dniach nowe mieszkanie. 

Kontrakty reklamowe

Chociaż Robert Lewandowski w ostatnim czasie zerwał współpracę z Huawei, jednak nie może narzekać na brak reklamowych kontraktów. Związany jest z wieloma markami, na przykład: Head&Shoulders, Gillette, Coca Cola czy 4F. Za jeden post na Instagramie może dostać nawet 400 tys. złotych. 

Inwestycje Roberta Lewandowskiego

Polski piłka jest także biznesmanem i lokuje zarobione przez siebie pieniądze w nieruchomości, produkty spożywcze, gry, aplikacje i różne inne przedsięwzięcia. Posada własną markę kawy i napojów izotonicznych. W 2020 roku otworzył w jednej z najmodniejszych lokalizacji w Warszawie swoją restaurację Nine’s Restaurant & Sports Bar, w której serwowane są steki, kurczaki, burgery oraz krewetki.

Podsumowując, zarobki wszystkich dziecięciu najlepiej opłacanych piłkarzy w poprzednim sezonie wynosiły łącznie ponad 556 mln euro. Oprócz wyżej wymienionych na liście pojawiły się takie gwiazdy jak: Kylian Mbappe, Mohamed Salah, Andres Iniesta, Paul Pogba, Gareth Bale czy Eden Hazard. 

Exit mobile version