Site icon New Social Polska

Czy słyszałeś o Storytel?

Storytel platforma

Chociaż była pionierem na światowym rynku, a ilość audiobooków, jakie udostępnia swoim użytkownikom, jest powalająca, wielu ludzi nadal nie poznało jej możliwości. Mowa o platformie Storytel – jeden z największych serwisów streamingowych w Polsce, oferujący nieograniczony dostęp do audiobooków i słuchowisk.

Być może nieznajomość serwisu wynika z faktu, że od czasu swojego debiutu Storytel doczekało się wielu konkurencyjnych platform oferujących streaming audiobooków. Mimo to, nadal pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych serwisów tego typu. Dzięki wyjątkowo prostej w obsłudze aplikacji możesz sięgnąć po jeden z tysięcy tytułów, zarówno takich z bestsellerowych półek księgarni, jak i niszowych propozycji dla konesera. W ten sposób możesz słuchać audiobooków z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie i w dowolnych dla siebie okolicznościach, a jeśli zdecydujesz się przerwać lekturę, aplikacja zapamięta moment, w którym skończyłeś. Możesz także zmieniać tempo odtwarzania, aktywować profil dziecięcy oraz czytać offline, jeśli wcześniej pobierzesz interesujące cię tytuły. Jest to ważne w przypadku zagranicznych wyjazdów oraz tam, gdzie spodziewasz się braku sieci internetowej.

Jeśli zastanawiasz się, ile może kosztować taki pakiet, Storytel pozytywnie cię zaskoczy. Wybierając jedną z trzech opcji abonamentowych zapłacisz nie więcej, niż równowartość jednej, tradycyjnej książki miesięcznie, zyskując tym samym dostęp do całej wirtualnej biblioteki.

Skoro już wiesz, czym jest Storytel, pora zdecydować, od jakich tytułów warto rozpocząć swoją przygodę. Statystyczny czytelnik uwielbia kryminały, zatem nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu. „Dolina Cieni” Bartosza Szczygielskiego, to emocjonujący thriller ze sfingowaną śmiercią na głównym planie. Kiedy bohater powieści pozornie ginie w wypadku, rozpoczyna życie na nowo, tym razem bez ograniczeń. Okazuje się, że gdy oficjalnie jest się martwym, wiele rzeczy uchodzi na sucho. Przynajmniej do czasu, gdy do tego sztucznego świata wkroczy tajemnicza Helena.

Prawdziwych znawców gatunku fantasy i science fiction ucieszy pewnie fakt, że „Metro 2033” również znalazło swoje miejsce na cyfrowych półkach tej ogromnej biblioteki audio. Dmitry Glukhovsky rozgościł się w niej ze swoją postapokaliptyczną serią, która już od wielu lat cieszy się ogromną popularności. Szanse przeżycia katastrofy atomowej wydawały się nikłe, jednak udało się to niewielkiej grupie ludzi, którzy podczas wybuchu schronili się na moskiewskiej stacji metra. W ciągu 20 lat od tragedii, te rosyjskie podziemia zmieniły się w sprawnie funkcjonujące społeczeństwo.

Dokonał się podział na mikropaństwa, w których występują różne religie, poglądy polityczne czy ideologie, przez które rodzą się kolejne konflikty. Ludzie próbujący przetrwać w tych niesprzyjających warunkach braku naturalnego światła i dobrej żywności, chorują i umierają szybciej, niż miałoby to miejsce na powierzchni, przed wojną. W zamkniętych hermetycznie tunelach, rodzą się kolejne pokolenia, które nigdy nie widziały świata zewnętrznego, a słońca nie potrafią sobie nawet wyobrazić. Jednymi śmiałkami, którzy wychodzą po niezbędne do życia w metrze produkty, są stalkerzy − dla jednych bohaterowie, dla innych szaleńcy i ryzykanci. Niestety skutki promieniowania przyniosły ze sobą coś więcej, niż skażone powietrze. Coś, co powoli zaczyna się skradać w mroku pozornie bezpiecznych tuneli…

Młodym czytelnikom Storytel ma do zaproponowania równie wiele. Od bajek, przez słuchowiska, po powieści młodzieżowe, a wszystko w najlepszej, lektorskiej oprawie. Jeśli masz w domu nastoletniego fana Tolkiena i fantastycznych historii, prawdopodobnie spodoba mu się również „Wiedźmi spisek”. Czwarta część serii powieści prosto z nierealnego świata, w którym roi się od czarownic, duchów i przerażających boginów, zaspokoi największy głód przygody, jak wszystkie pozostałe.

Nie ma na co czekać. Jeśli dotychczas świat audiobooków w Storytel był ci obcy, pora nadrobić stracony czas. Ściągnij więc aplikację, wybierz idealny plan miesięczny dla siebie i wsłuchaj się w szum opowieści.

Exit mobile version