Site icon New Social Polska

Ile zarabia Neymar? – zarobki zawodników piłki nożnej

zarobki piłkarzy

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, uprawia go ponad 250 milionów aktywnych graczy. Jeżeli zastanawiasz się ile zarabia Neymar – to mamy na to odpowiedź!

Czy piłkarze to najlepiej opłacani sportowcy?

Jeśli chodzi o pensje piłkarzy, są oni najlepiej opłacani we wszystkich dyscyplinach sportowych. W rzeczywistości są to najlepiej opłacani sportowcy na świecie. Zarobki piłkarzy są wyższe niż w jakimkolwiek innym sporcie i nawet czterokrotnie przewyższają pensje koszykarzy. W obliczu tak ogromnych nagród finansowych dla zawodowych piłkarzy – zwłaszcza tych grających w najlepszych klubach, takich jak Manchester United czy Real Madryt – trudno się dziwić, że na sztab piłkarzy wydaje się więcej pieniędzy niż w jakimkolwiek innym sporcie zespołowym w Europie i Ameryce razem wziętym!

Ile zarabia Neymar?

Neymar da Silva Santos Júnior, powszechnie znany jako Neymar, to brazylijski piłkarz grający we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Brazylii. Przez wielu uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, często znajduje się w rankingach najdroższych piłkarzy świata, a obecnie jest trzecim najdroższym piłkarzem wszech czasów. Neymar rozpoczął swoją karierę jako zawodnik młodzieżowy Santosu, a w 2013 r. podpisał kontrakt z FC Barceloną. W 2015 r. Neymar przeszedł do PSG za rekordową kwotę 222 milionów euro, co uczyniło go najdroższym graczem w historii w tym czasie. W 2019 roku Forbes oszacował, że Neymar zarobił 109 milionów dolarów z tytułu wynagrodzenia i reklam od czerwca 2018 do czerwca 2019 roku – przy czym 73 miliony dolarów pochodziły z jego wynagrodzenia klubowego, a 36 milionów dolarów z reklam. Jeśli zastanawiasz się ile zarabia Neymar to jest to kwota w okolicach 40 milionów dolarów.

Więcej o zarobkach Neymara przeczytaj tutaj: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-neymar.

Ile zarabia Lewandowski?

Robert Lewandowski jest polskim piłkarzem zawodowym, który obecnie gra jako napastnik dla Bayernu Monachium i Polski. Do klubu dołączył w 2014 roku i od tego czasu strzelił dla niego ponad 100 goli. Poza pracą w Bayernie, Lewandowski grał także w Borussii Dortmund i Lechu Poznań. W 2012 roku zdobył nagrodę Gracza Roku Bundesligi oraz Złotą Bramkę, strzelając w tym czasie 28 goli. Szacuje się, że w 2018 roku pensja Lewandowskiego wynosiła około 11 milionów euro. Kwota ta wzrosła o ponad 2 miliony euro, odkąd w 2014 roku podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Aktualnie Robert Lewandowski zarabia około 23 miliony euro rocznie.

Na czym jeszcze zarabiają piłkarze?

Piłkarze zarabiają pieniądze z wielu różnych źródeł. Głównym źródłem jest pensja, którą wypłaca im klub, w którym grają. Mogą też otrzymywać premie, umowy sponsorskie i inne formy dochodów, które można uzyskać z piłki nożnej. Niektórzy piłkarze zarabiają także tantiemy za występy w reklamach. Suma pieniędzy, jaką piłkarz zarabia rocznie, zależy od jego popularności wśród kibiców i sponsorów, a także od jego pozycji w zespole lub związku, w którym gra. Piłkarz, który jest bardziej popularny, prawdopodobnie zarobi więcej niż ten, który ma mniejsze poparcie kibiców lub sponsorów, ale mimo to dobrze radzi sobie na boisku (i odwrotnie).

Co trzeba zrobić, by zostać piłkarzem?

Aby zostać piłkarzem, trzeba być gotowym do ciężkiej pracy. Trzeba umieć przyjmować krytykę i wyciągać z niej wnioski. Trzeba umieć odczytywać zagrywki i wiedzieć, co robią koledzy z drużyny, aby móc podać piłkę tam, gdzie trzeba. Aby móc grać w piłkę nożną, trzeba być sprawnym fizycznie. Jeśli nie potrafisz biegać lub skakać tak szybko jak przeciwnicy, nie będziesz w stanie osiągać dobrych wyników. Potrzebne są także silne ręce i dobra równowaga, aby można było złapać piłkę nawet wtedy, gdy jest ona rzucona wysoko w powietrze lub w poprzek boiska. Najważniejszą rzeczą w karierze piłkarza jest dobra zabawa! Jeśli uwielbiasz grać w piłkę nożną, to wszystkie godziny spędzone na treningach będą tego warte, bo zawsze będziesz chciał spędzać więcej czasu na boisku!

Podsumowanie

Piłkarze mogą zarabiać gargantuiczne ilości pieniędzy. Zależy to jednak od ligi, pozycji i stażu w grze. Średnia pensja piłkarza w topowych ligach wynosi około 50 000$ rocznie, ale niektórzy piłkarze mogą zarobić nawet 100 000$ lub więcej rocznie!

Exit mobile version