Site icon New Social Polska

Facebook – Czym są randki

Facebook - Czym są randki

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Można na nim spotkać osoby w różnym wieku, a codziennie do grona posiadaczy konta dołączają kolejni użytkownicy. Niedawno Facebook udostępnił nową funkcję, czyli Facebook Dating. Co kryje się pod tą nazwą i dla kogo jest przeznaczona? O tym można przeczytać w poniższym tekście!

Co to jest Facebook Dating?

Facebook Dating dla użytkowników dostępny jest właściwie od niedawna. Właściciele platformy dodali możliwość korzystania z funkcji w 2020 roku. Facebook Dating, jak sama nazwa mówi, to randki na Facebooku. Chcesz napisać do dziewczyny, ale nie wiesz jak się do niej zwracać? Sprawdź słodkie przezwiska dla dziewczyny na stronie: https://nasto.pl/slodkie-przezwiska-dla-dziewczyn. Dzięki nim użytkownicy mogą prowadzić konwersacje i bliżej się poznać. Z reguły wcześniej się nie znają. Łatwo można znaleźć podobieństwo Facebook Dating do najpopularniejszych serwisów randkowych dostępnych do tej pory, np. Badoo, czy Tinder. Zresztą działają na podobnych zasadach.
Osoba, która chce skorzystać z randek na Facebooku, wcześniej musi stworzyć profil. Zobowiązany jest podać wiek, zamieścić zdjęcie oraz określić swoje preferencje. Bardzo istotne jest także określenie własnej lokalizacji. Tym sposobem użytkownik będzie miał większe szanse znaleźć sympatię mieszkającą w okolicy.

Jak korzystać z Facebook Dating?

Przede wszystkim, żeby korzystać z randek na Facebooku, należy mieć konto na portalu, a następnie utworzyć profil. Większość danych, takie jak wiek, czy imię zostaną pobrane z konta głównego. Do użytkownika będzie należało głównie określenie preferencji. Czyli musi podać, kogo szuka, w jakim wieku, jakiej płci, o jakim znaku zodiaku itd.
Aplikacja automatycznie znajdzie osoby, które spełniają wymienione przez nas kryteria. Pominie jednak tych, którzy znajdują się w gronie znajomych. Do rozpoczęcia rozmowy koniecznie potrzebna jest zgoda obu stron. Oznacza to, że każda z nich musi polubić profil drugiej, czyli dać like. Dopiero po tym fakcie mogą nawiązać ze sobą kontakt. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że żadna osoba nie może pisać do drugiej bez wzajemnego zainteresowania.
Facebook Dating umożliwia użytkownikom także stworzenie listy sympatii. Polega ona na tym, że można wskazać osoby, z którymi rozmowa przebiegała do tej pory pomyślnie i użytkownik wyraża chęć kontynuowania znajomości. Osoba dodana do listy sympatii nie będzie o tym wiedzieć, dopóki nie zrobi tego samego.
Warto zaznaczyć, że randki na Facebooku przeznaczone są nie tylko dla osób szukających miłości, ale też przyjaźni, czy krótkotrwałej znajomości.
Funkcja dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich bądź za takie uznane zgodnie z lokalnymi przepisami.

Zalety Facebook Dating. Czym wyróżnia się na tle innych portali randkowych?

Kiedy randki na Facebooku zostały wprowadzone, wiele osób zajrzało na stronę z ciekawości. Nie można jednak nie zauważyć, że funkcja cieszy się coraz większą popularnością i w szybkim tempie zyskuje nowych użytkowników. Faktem bowiem jest, że Facebook Dating ma szereg zalet.
Przede wszystkim jest całkowicie darmowy, w przeciwieństwie, chociażby do Tindera, gdzie za konto premium należy uiścić opłatę. Choć jest dobrowolna, to brak abonamentu znacząco zawęża pole do działania.
Randki na Facebooku to usługa, podczas której nie wyświetlają się żadne reklamy. Co niewątpliwie również jest zaletą. Użytkownicy są zadowoleni, że podczas rozmowy, czy wideorozmowy (także istnieje taka możliwość) nie muszą pomijać ogromu reklam lub czekać aż się skończą.
Dodatkowo Facebook Dating uniemożliwia nagabywanie seksualne i proponowanie spotkań mających polegać wyłącznie na odbyciu stosunku seksualnego.

Podsumowując, randki na Facebooku mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Większość osób korzystających z portali randkowych mimo sprawdzenia jak działa usługa, postanowiła pozostać na Tinderze, czy Badoo i tam być aktywna.
Większość opinii o Facebook Dating jest pozytywna, ale nie lepsza od innych portali randkowych. Czy to się zmieni? Czas pokaże. Być może więcej osób postanowi umówić się na randkę przez Facebooka i znajdzie miłość życia.

Exit mobile version