Site icon New Social Polska

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Z pewnością drzwi wejściowe pełnią mnóstwo istotnych funkcji. Dlatego należy dokładnie przemyśleć, jakie skrzydło kupić. To przecież poważna inwestycja na długie lata! Zobacz, które parametry drzwi wejściowych są zdecydowanie najważniejsze!

Drzwi wejściowe stanowią podstawową formę zabezpieczenia majątku. Łącznie funkcjonuje 6 tzw. klas antywłamaniowych – ich nazwa może być nieco myląca, gdyż żadne skrzydła, zamki czy futryny nie są w 100% odporne na działania złodziei. Nie sposób przecenić znaczenia drzwi wejściowych w zachowaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz oraz odcięciu się od hałasów z zewnątrz. Dużą rolę odgrywają także kwestie estetyczne oraz dopasowanie wymiarów.

Drzwi wejściowe – czyli jakie?

Fachowa terminologia, stosowana przez producentów z branży, nie zawsze pokrywa się z powszechnym wyobrażeniem większości konsumentów. Dlatego czasem dochodzi do niby drobnych, ale całkiem poważnych nieporozumień. Dla firm i ich specjalistów drzwi wejściowe to inaczej drzwi zewnętrzne. Czyli te, które oddzielają wnętrze całego budynku od ulicy, podwórka, ogródka itd.

Drzwi wejściowe w bloku lub kamienicy

Natomiast wielu klientów drzwiami wejściowymi nazywa również te, które oddzielają ich własne mieszkanie od korytarza oraz innych części wspólnych. Warto o tym pamiętać przed kolejną wizytą w showroomie lub sklepie meblowym. Jeżeli szukasz drzwi wejściowych do lokalu, zapytaj o drzwi klatkowe. Dzięki temu sprzedawca szybciej pokaże ci dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujesz.

Jaki materiał jest najlepszy dla drzwi wejściowych?

Eksperci z firmy Barański Drzwi nie mają najmniejszych wątpliwości. Najlepsze są drewniane drzwi wejściowe klasy premium. Skrzydła z górnej półki charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej oraz izolacji dźwiękowej. Dodatkowe wzmocnienia – np. stalowe profile czy obłogi wodoodporne – chronią je przed destrukcyjnym wpływem czynników zewnętrznych.

Naturalnie na drewnianych drzwiach wejściowych nie kończy się oferta sprzedawców. W sklepach z meblami znajdziesz również:

Przydatne dodatki oferowane razem z drzwiami wejściowymi

Skrzydło bez akcesoriów byłoby w zasadzie bezużyteczne. Dlatego kiedy wybierasz drzwi wejściowe, nie zapomnij o odpowiednich dodatkach, takich jak:

Zwróć uwagę na to, co dany producent oferuje w podstawowej cenie swoich drzwi wejściowych. To, co u jednego znajduje się w standardzie, u innego może wymagać dopłaty. Dlatego przed złożeniem i opłaceniem zamówienia dokładnie przeczytaj wszystkie warunki i drobne druczki. W przeciwnym wypadku możesz zostać z wybrakowanym skrzydłem, do którego trzeba dołożyć kolejne kilkaset albo i parę tysięcy złotych.

Drzwi wejściowe – od czego zależy ich cena?

Jest wiele czynników, które kształtują ostateczny koszt wykonania i dostawy. Cenniki drzwi wejściowych obejmują głównie:

Jak poprawić walory estetyczne drzwi wejściowych?

Każdy producent czy aranżer ma na to swoje sprawdzone sposoby. Oczywiście na drzwiach wejściowych możesz zawiesić dowolnie wybrane dekoracje. Jednak na etapie wyboru w sklepie najważniejszy jest sposób wykończenia. Tutaj możesz zdecydować się między innymi na:

Warto dodać, że niektórzy producenci wykonują drzwi wejściowe według projektu dostarczonego przez klienta. Chcesz poznać więcej technicznych szczegółów albo obejrzeć skrzydła, których wygląd wyznacza designerskie trendy w branży? Na stronie baranskidrzwi.pl znajdziesz więcej informacji o drzwiach wejściowych oraz katalogi wyrobów znakomitej jakości.

Exit mobile version