Site icon New Social Polska

Wakacje influencera — rajskie życie, czy ciężka praca?

Wakacje influencera — rajskie życie, czy ciężka praca?

Wchodząc na Instagrama, zobaczyć można przepiękne widoki, zdjęcia znad oceanu oraz poradniki, co warto zwiedzić na Dominikanie- to właśnie tam, udaje się większa część internetowych celebrytów. Pokazują oni swoje życie od podszewki. Jest ono idealne, bogate, a przede wszystkim wolne od pracy- młodzi całe dnie spędzają na plaży, opalają się, delektują drinkami z lokalnych barów oraz próbują nowych, niespotykanych potraw. Czy w rzeczywistości ich wakacje są takie piękne? Być może zaskakujący będzie fakt, że nie zawsze, to co widzi się na zdjęciach, jest prawdziwe.  

Kim jest influencer?

Aby lepiej zrozumieć pracę, osób wykonujący zawód influencera, należy wiedzieć, czym tak dokładnie się on zajmuje. Najprościej mówiąc, jest to użytkownik internetu, którego cechuje skuteczne wpływanie na opinie innych ludzi. Zazwyczaj influencer prowadzi popularny profil na jednym z przodujących portali społecznościowych. Dzieli się on tam swoim życiem, codziennością oraz wyjątkowymi wydarzeniami. Często obserwując wpływowe osoby, zobaczyć można posty dotyczące polecanych przedmiotów, których używają na co dzień. Polecane produkty szybko znikają ze sklepowych półek, a firmy cieszą się z wysokiej sprzedaży. Influencerzy posiadają grono oddanych obserwatorów- kupią oni wszystko, co tylko pojawi się na profilu ich ulubieńca. To dzięki nim, wpływowe osoby cieszą się wysokimi zarobkami; a wszystko to, za sprawą promowania, opłaconych przez duże firmy produktów. 

Ciężka praca, wysokie zarobki

Promowanie produktów, wbrew pozorom nie jest łatwe. Firmy opłacające kampanie na koncie danego influencera oczekują profesjonalnego podejścia do tematu. Nie wystarczy napisać tylko, co zobaczyć na Dominikanie, ale należy również dodać przyciągające wzrok zdjęcia, nagrać swój pobyt i dzielić się każdą wolną chwilą. Celebryci oraz osoby wpływowe nie rozstają się z elektroniką. Nawet mając zły dzień, muszą dostarczyć swoim obserwującym, materiał najwyższej jakości. Ich zarobki często są zależne od sprzedaży, którą generują, a więc jeśli przedstawią produkt źle pasujący do ich osoby, lub pokażą, że jest on zbędny- to nikt nie dokona zakupu. Wakacje są cudowne, kiedy posiada się czas dla bliskich.

Wyjeżdżając za granicę, w celu promowania danego produktu, zazwyczaj nie mają oni czasu dla siebie. Często w umowach wymagane są relacje z całego dnia, wieczora, a nawet wyjść na miasto. Oczywiście wszystko wynagradza piękny widok, ciepły piasek i darmowe napoje alkoholowe. Niemniej jednak praca influencer’a do najłatwiejszych nie należy. 

Zalety pracy, jako influencer

Zdecydowanie największą zaletą jest możliwość pracowania z całego świata- z miejsc, gdzie dostępny jest internet i prąd. Kraj, z którego publikuje infuencer posty na swoje social media, nie wpływa na jego zarobki. Będą one równie wysokie z Polski, jak i Meksyku. Dzięki wysokim przychodom, influencer może zwiedzić cały świat- szczególnie biorąc pod uwagę możliwości współprac z liniami lotniczymi, hotelami, restauracjami, a nawet przewodnikami. Nie ma on żadnych ograniczeń; nie musi brać urlopu, aby wybrać się w egzotyczną podróż. Wystarczy podpisać kontrakt na promowanie danego produktu związanego z usługami turystycznymi.

Ponadto praca wpływowej osoby, to świetny sposób na poznawanie znajomości w odległych lokalizacjach. Niekiedy zauważyć można, że influencerzy publikują zdjęcia z miejsc, w których obecnie się znajdują. Czekają oni na przyjście ich obserwatorów i nawiązanie relacji. Mogą oni skupić się na relacjach z fanami lub tubylcami, którzy zainteresują się popularną osobą, kiedy ta będzie nagrywać relacje na swoje social media. 

Exit mobile version