Site icon New Social Polska

Uczestnictwo w pogrzebie na odległość – transmisja

transmisja pogrzebu

Pandemia COVID-19 nauczyła nas funkcjonowania w „zdalnej” rzeczywistości. Nagle oczywistym stało się, że nie jesteśmy w stanie wziąć udziału w wydarzeniu, na które byśmy bez wątpienia osobiście przybyli w zwykłych okolicznościach. Lekcje w szkole, spotkania w pracy, wydarzenia kulturalne czy zloty rodzinne – we wszystkich tych sytuacjach zaczęliśmy się komunikować za pomocą internetowych transmisji na żywo i wideorozmów. Nie inaczej dzieje się z pogrzebami.

Ułatwienie dla żałobników i organizatorów pogrzebu

Co prawda, obecnie nie ma już ograniczeń dot. maksymalnej ilości osób uczestniczących w uroczystościach funeralnych. Możliwość zdalnego śledzenia celebracji pożegnalnych nadal jest jednak dużą pomocą dla osób, które ze względu na obowiązki zawodowe, stan zdrowia lub odległość nie są w stanie osobiście pojawić się na mszy żałobnej i cmentarzu. Jest to również duże ułatwienie logistyczne dla organizatorów pogrzebu. Jeśli przynajmniej część żałobników ograniczy się do uczestnictwa w pożegnaniu online, ilość osób wymagających ugoszczenia czy uwagi na miejscu będzie mniejsza, co pozwoli na zachowanie spokoju i głębsze skupienie się na rozłące z bliskim człowiekiem.

Jak wygląda organizacja transmisji pogrzebu?

Transmisja pogrzebu jest zazwyczaj dostępna na stronach internetowych zakładów pogrzebowych, które albo same nagrywają uroczystości lub współpracują w tym celu z inną firmą. Dostęp do relacji mają wyłącznie osoby znające dane logowania lub użytkownicy, którzy otrzymali link przekierowujący do transmisji. Prawdopodobieństwo, że ktoś niepowołany będzie mógł zobaczyć ceremonię jest zatem bardzo niewielkie. Uczestnicy pogrzebu nie muszą się zatem obawiać, że ich prywatność zostanie naruszona. Oczywiście, transmisja swoim zakresem obejmuje cały zakres celebracji. Może być ponadto przeprowadzana za pomocą więcej niż jednej kamery, co daje szansę na szczegółowe śledzenie ceremonii. Dzisiejsza technologia pozwala na przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz z czystym dźwiękiem.

Transmisja pogrzebu – kiedy warto ją zorganizować?

Zapewnienie transmisji pogrzebu online jest szczególnie polecane, jeśli:

Jeśli zależy nam na skorzystaniu z tej opcji, warto spytać się najpierw pracowników zakładu pogrzebowego, czy taka usługa jest przez nich świadczona.

Prowadzisz zakład pogrzebowy? Wyjdź naprzeciw potrzebom klientów

Zakłady pogrzebowe oferujące transmisje pogrzebu w sieci mogą zamieszczać je na firmowych stronach internetowych. Świadczenie usług tego typu na pewno sprawi zwiększone zainteresowanie wśród klienteli, która, organizując pogrzeb, zazwyczaj chce, aby mogła w nim wziąć udział jak największa ilość bliskich. W dobie zwiększonej świadomości dot. zdrowia społecznego i strachu spowodowanego ryzykiem zakażenia COVID-em pewne jest, że zainteresowanie tego rodzaju ułatwieniami będzie rosnąć. Ponadto, czynnikiem wpływającym na popularyzację tego typu rozwiązań nie jest wyłącznie strach o zdrowie, ale również postępująca internetyzacja naszego życia. Oznacza to, iż popyt na tego rodzaju usługi będzie w dłuższej perspektywie czasu stopniowo rosnąć.

Transmisje online przyszłością branży funeralnej?

Na podstawie powyższych argumentów można z całą pewnością stwierdzić, iż transmisja pogrzebu w internecie jest dobrym rozwiązaniem. Pozwala ona na uczestnictwo w uroczystości większej ilości osób, stanowi wyjście dla żałobników, którzy z różnych względów nie mogą przyjechać osobiście, pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa osób starszych oraz stanowi organizacyjne ułatwienie dla ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości. Jest to również interesująca ścieżka rozwoju działalności dla przedsiębiorstw pogrzebowych, która w przyszłości wejdzie w poczet podstawowych usług funeralnych.

Exit mobile version