Site icon New Social Polska

SnapChat – Czym jest i jak działa

SnapChat - Czym jest i jak działa

W dzisiejszych czasach aplikacje internetowe wręcz tworzą życie młodych ludzi i niektórzy z nich nie wyobrażają sobie życia bez nich. Nie ma chyba osoby, która nie wie czym jest aplikacja Snapchat, praktycznie każdy z młodych osób posiada na swoim smartfonie tę aplikację i korzysta z niej na co dzień. Czym jest ta aplikacja i do czego tak naprawdę służy i skąd się wziął jej fenomen?

Czym jest Snapchat? 

Najprościej mówiąc Snapchat to darmowa aplikacja, którą możemy pobrać na naszego smartfona, który posiada system Android, czy iOS. Służy ona do wysyłania i odbierania tzw. snapów, inaczej mówiąc są to zdjęcia oraz krótkie filmiki, które możemy upiększyć różnego rodzaju filtrami, krótkimi napisami czy innego rodzaju animacjami. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że każdy filtr automatycznie dopasowuje się do naszej twarzy.

Jak działa Snapchat? 

Skoro zostało wytłumaczone czym jest aplikacja Snapchat, to spróbujmy teraz wytłumaczyć jak działa ta aplikacja. Najważniejszą zaletą tej aplikacji jest to, że jeśli opublikujemy daną treść to automatycznie ona znika po 10 sekundach od jej odtworzenia. Warto jednak uważać na to co wysyłamy do danej osoby ponieważ istnieje także opcja zapisania tego co wysłaliśmy. Niestety przez tą opcję dochodziło nieraz do wielu afer przez przesłanie nieodpowiedniej treści, do osoby która nie powinna tego otrzymać i rozesłała to dalej i dalej. Jednak wyżej wymienione funkcje to nie jest wszystko, wśród pozostałych opcji znajdziemy tam czat w którym możemy porozumiewać się z innymi osobami, czy prowadzić rozmowy wideo. Ostatnią dość ciekawą funkcją jest tzw. Snap Mapa, w której możemy zobaczyć lokalizację danego znajomego. Dzięki zdobytej popularności przez Snapchat, daje on wiele nowych możliwości takich jak: 

Se*ting – nowe zjawisko zapoczątkowane przez Snapchat

Dzięki praktycznie całkowitej animowości Snapchat’a bardzo mocno rozwinęło się zjawisko, jakim jest se*ting. Zjawisko to jest niczym innym jak wysyłaniem zdjęć czy filmików najczęściej o tematyce erotycznej. Wszystko to przez to, że zobaczone zdjęcia od razu znikają. Niestety można je zapisać poprzez zrobienie zrzutu ekranu, na szczęście, jeśli ktoś zrobi ss-a to automatycznie jesteśmy poinformowani o tym, że dane zdjęcie zostało zapisane przez odbiorcę. Trzeba także uważać do kogo co wysyłamy ponieważ z aplikacji tej korzystają głównie młode osoby, które nie chcą otrzymywać takiej treści na swoje urządzenie.

My Story – czym jest jedna z najważniejszych opcji aplikacji

Opcja ta znana jest także jako Snapstory. Jest to nic innego jak pewna pula zdjęć, która jest upubliczniana przez danego użytkownika. Widoczna jest tylko i wyłącznie przez 24 godziny i zobaczyć może ją każdy, kto obserwuje danego użytkownika. Natomiast jeśli posiadamy profil prywatny to, że jeśli ktoś chce zobaczyć nasze treści musi otrzymać akceptacje zaproszenia do dołączenia do grona znajomych. Tutaj także, każde zrobienie zrzutu ekranu jest zauważone przez twórcę danych treści.

Podsumowanie 

Jak możemy zauważyć aplikacja Snapchat w bardzo krótkim czasie zyskała bardzo dużą popularność wśród młodych jak i starszych użytkowników smartfonów. Wszystko dzięki temu, że jest ona darmowa i łatwa do nauczenia, a jednocześnie dzięki niej możemy rozreklamować nie tylko siebie, ale także firmę czy daną usługę. Co więcej, dzięki niej możemy porozumiewać się z osobami, które dopiero poznajemy czy takimi, z którymi się znamy, a nie możemy się spotkać na co dzień. Ostatnim ważnym czynnikiem jest to, że jest dostępna na każdy system operacyjny telefonów.

Exit mobile version