Site icon New Social Polska

Najpopularniejsze rasy psów w mediach społecznościowych

najpopularniejsze rasy psów

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z topinternet.pl

Aktualizacja: 30.03.2023

Przez co najmniej 15 000 lat psy były najsłynniejszymi kompanami człowieka. Współcześnie naukowcy potwierdzają, że ten wzajemny związek był równie korzystny dla obu stron. Właściciele psów czerpią z tego związku wiele korzyści, włącznie z więziami rodzącymi się między nimi a ich zwierzakami, redukcją ryzyka schizofrenii oraz poprawą stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Psy są niezwykłymi stworzeniami i bez wątpienia stanowią najlepszych przyjaciół ludzi.

Labrador

Labrador w mediach społecznościowych cieszy się bardzo dużą popularnością i posiada wiele ujmujących cech – inteligencję, łatwość treningu i bycie doskonałym towarzyszem rodziny. Wymagają one umiarkowanych ćwiczeń, ale jeśli nie są zapewnione lub jeśli zostaną pozostawione same sobie, labradory mogą stać się w pewien sposób destrukcyjne w swoim zachowaniu. Labradory są łatwo rozpoznawalne po szerokiej głowie, opadających uszach i dużych, wyrazistych oczach. Jedną z cech rozpoznawczych tych psów jest przede wszystkim  specyficzny ogon. Ogon jest gruby i wytrzymały i schodzi z górnej linii prawie prosto. Stopy są opisane jako „wstęgowe”, z dłuższą skórą między palcami, aby pomóc w pływaniu. Kolor może wahać się od czarnego przez czekoladę do czerwonego / żółtego lub nawet prawie białego. Labrador retriever umiarkowanie szybko dojrzewająca rasa, osiągająca wysokość dorosłego od sześciu do 12 miesięcy. Wiele labradorów osiąga swój dorosły wiek od 12 do 14 lat. Chociaż jest to prawdą w wielu przypadkach, podobnie jak w przypadku wszystkich psów, uważamy, że wiele temperamentu szczeniaka jest związane z treningiem i wychowaniem indywidualnego labradora, a nie tylko rasy. Jeśli szczeniak nie otrzyma odpowiedniej opieki i szkolenia, może rozwinąć problemy behawioralne w przyszłości. Upewnij się, że jesteś przygotowany do opieki nad szczeniakiem Labradorem i zaspokojenia wszystkich jego potrzeb. W chwili obecnej istnieje duże zapotrzebowanie na szczenięta rodowodowe i rasowe.

 West highland white terrier

Ta rasa psów to dobroduszne i kochające zwierzęta domowe, które dobrze przystosowują się zarówno do życia na wsi, jak i w mieście, o ile mają wystarczająco dużo ćwiczeń. Chętnie się zadomowiają, co czyni je popularnym wyborem wśród właścicieli po raz pierwszy. Jeśli masz problemy z nadmiernym hałasem lub szczekaniem, zalecamy zasięgnięcie porady akredytowanego behawiorysty. West highland white terrier są sprytnymi małymi psami. Ta rasa jest zaskakująco energiczna i bardzo psotna, więc warto zainwestować w coś, co utrzyma ich ciekawskie umysły aktywne. Są to czułe i zabawne zwierzęta, co czyni je idealnymi dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Yorkshire Terrier

Rasa która klasyfikuje się do sekcji psów miniaturowych. Jest to pies typu lisowatego, który charakteryzuje się tym, że ma duży temperament, lecz zarazem potrafi być bardzo wesoły oraz skłonny do zabawy. Psy tej rasy są niezwykle przyjazne dla człowieka, choć nie można im odmówić dużej niezależności, jak również siły. Ich waga w większości przypadków nie przekracza 4 kilogramów. 

Berneński pies pasterski

Rasa, która również w social mediach cieszy się ogromną popularnością. Jest to rasa psów bardzo aktywna oraz energiczna. Berneński pies pasterski charakteryzuje się dużymi rozmiarami, lecz nie jest ociężały. Odznacza się ciemnobrązowymi i okrągłymi oczami, jak również ciekawym umaszczeniem. Pies ten posiada także długi ogon oraz wysoko osadzone uszy, które opadają wzdłuż policzków. 

Exit mobile version