Site icon New Social Polska

Jaką stylizację wybrać na bierzmowanie?

stroj na bierzmowanie

W życiu każdego chrześcijanina bierzmowanie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Przed uroczystością stajemy przed dylematem odnośnie tego, jaką stylizację wybrać. Warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki czemu nasz strój będzie prezentował się elegancko i wyjątkowo. Jakie ubranie wybrać? Co jest najważniejsze? Jak dobrać najlepsze rozwiązanie?

Bierzmowanie

Bierzmowanie jest w kościele rzymskokatolickim ważnym rodzajem wyznania wiary. Sakrament jest przyjmowany przez świadome osoby, które osiągnęły wiek dojrzałości chrześcijańskiej. Co ciekawe, ta uroczystość jest też nazywana sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, dopełnienia lub umocnienia w wierze. Sakrament jest udzielany w kościele przez biskupa. Szafrarzem nadzwyczajnym może być kapłan, który został upoważniony przez biskupa. Niezwykle ważną rolę odgrywa świadek bierzmowania, który podczas uroczystości kładzie prawą dłoń na prawym ramieniu bierzmowanej osoby. Obrzęd kościelny odbywa się w trakcie mszy świętej. Jak się ubrać na bierzmowanie? W tym wypadku powinniśmy mieć na uwadze stosowny strój, zgodny z okolicznościami. 

Strój do bierzmowania dla chłopca

Ubranie musi odznaczać się elegancją. Najbezpieczniejszą opcją dla chłopca jest garnitur. W tym stroju młody mężczyzna doskonale się zaprezentuje. Dobrym wyborem jest dopasowany garnitur w ciemnym kolorze. Lepiej unikajmy krzykliwych dodatków i zbędnych wzorów. Na uznanie zasługują nowoczesne stylizacje, które uwzględniają zwężane nogawki oraz mankiety. Stylizacja powinna być wykonana z matowego i oddychającego materiału. Niezbędne jest też eleganckie obuwie. Chłopcy muszą dobrać białą koszulę, najlepiej z długim rękawem. Jeśli dana osoba nie przepada za takimi stylizacjami, może postawić na luźniejsze ubranie. Przydadzą się tutaj biała koszula, marynarka casualowa, materiałowe spodnie i mokasyny. 

Strój do bierzmowania dla dziewczyny

Podczas kompletowania stroju na bierzmowanie dla dziewczyny, warto pamiętać o kilku zasadach. Stylizacja powinna cechować się skromnością. Duże dekolty są wykluczone, podobnie jak krótkie spódniczki i T-shirty. Jeżeli chcemy założyć sukienkę na ramiączkach, trzeba wybrać żakiet, marynarkę lub inne gustowne okrycie wierzchnie. Bierzmowanie to istotny sakrament w życiu każdego katolika. Na tę okazję nie wybierajmy stroju w krzykliwych kolorach. Ponadto, zapomnijmy o nadrukach, czy napisach na odzieży. Buty na wysokim obcasie raczej nie są wskazane. Dziewczyna może postawić na proste sukienki w kolorze granatowym, kremowym, czy jasno różowym. Długość minimalna to sukienka przed kolano. Dobrze jest zakupić sukienkę z rękawkami i skromnym dekoltem. Całą stylizację podkreślimy delikatnymi ozdobami – rajstopy, lekka biżuteria, jasny żakiet są jak najbardziej wskazane. 

Strój świadka na bierzmowanie

Pamiętajmy o tym, że bierzmowanie jest ważną uroczystością także z punktu widzenia świadka. Mężczyzna i kobieta powinni postawić na skromną i elegancką stylizację. Świadkowie muszą pamiętać o podobnych zasadach, jakie obowiązują bierzmowanych. Zabronione są sportowe buty, duże dekolty, jeansy, wysokie obcasy, czy krótkie spódniczki. 

Podczas doboru idealnej stylizacji, pamiętajmy o stonowanych barwach i lekkich dodatkach. Kobieta może dobrać sukienkę midi lub o długości przed kolano. Kolor sukienki jest zgodny zazwyczaj z warunkami pogodowymi i okolicznościami. Wiosną sprawdzą się barwy pastelowe, a jesienią nieco żywsze kolory. Mężczyźni z kolei powinni założyć garnitur lub elegancki strój, podobnie jak osoba bierzmowana. 

Podsumowują warto zauważyć, ze dobranie stroju na bierzmowanie nie jest trudnym zadaniem. Warto pamiętać o zachowaniu skromności i elegancji. Istnieje wiele propozycji, które dopasujemy do charakteru uroczystości. Nie tylko osoby przystępujące do bierzmowania muszą mieć na uwadze strój. To samo dotyczy też świadków, czy gości i rodziny uczestniczących we Mszy Świętej. To uroczystość ważna dla każdego chrześcijanina. 

Exit mobile version