Site icon New Social Polska

Jak usunąć konto na Instagram?

Jak usunąć konto na Instagram?

Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, istnieje wiele różnych sposobów na usunięcie konta na Instagramie. Niezależnie od tego, czy chcesz dezaktywować, czy usunąć konto, ten artykuł przeprowadzi Cię przez cały proces. Ponadto pokażemy, jak pobrać dane z konta na Instagramie. W końcu nikt nie chce przechowywać swoich danych, prawda? A jeśli martwisz się o prywatność, nie chcesz też ich stracić.

Usuń konto na Instagramie

Jeśli nie chcesz już być częścią społeczności Instagrama, możesz usunąć swoje konto. Możesz to zrobić za pomocą łącza w swoim profilu, wyszukując artykuły pomocy lub logując się bezpośrednio na swoje konto na Instagramie. Po usunięciu konta masz trzydzieści dni na jego ponowną aktywację. W tym czasie możesz przeglądać artykuły pomocy i łącza umożliwiające ponowną aktywację konta. Pomoże Ci to usunąć konto bez konieczności ponownego wprowadzania hasła za każdym razem, gdy chcesz je ponownie aktywować.

Aby usunąć swoje konto, musisz być zalogowany. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła lub nazwy użytkownika, skontaktuj się z pomocą techniczną serwisu Instagram, aby odzyskać swoje konto. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie odzyskiwania, aby poprosić o swoją nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij opcję „Potrzebujesz pomocy w logowaniu?”.

Wyłączanie lub dezaktywowanie konta na Instagramie

Możesz łatwo tymczasowo wyłączyć swoje konto na Instagramie, a następnie ponownie je aktywować, kiedy tylko zechcesz. Należy jednak pamiętać, że dezaktywacja konta nie spowoduje jego trwałego usunięcia z serwisu. Dezaktywacja nie wpłynie w żaden sposób na konto, ale ukryje je przed widokiem publicznym. Istnieją dwa główne sposoby dezaktywacji konta na Instagramie: tymczasowa i stała. W pierwszym przypadku możesz dezaktywować konto z powodów osobistych, takich jak urlop itp. Możliwe jest również pobranie wszystkich danych z konta, takich jak zdjęcia, zdjęcia oznaczone, historie z Instagrama i wiadomości. Możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz.

Inną opcją jest całkowite usunięcie konta na Instagramie. Możesz także tymczasowo dezaktywować swoje konto, jeśli nie masz ochoty logować się na Instagramie każdego dnia. Aby dezaktywować swoje konto, odwiedź stronę Ustawienia w serwisie Instagram i kliknij opcję „Prywatność”. W tym kroku zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie hasła, ponowne wprowadzenie nazwy użytkownika i kliknięcie „Tymczasowo wyłącz swoje konto”. Po wylogowaniu się z konta na Instagramie zostaniesz przeniesiony z powrotem na stronę główną.

Pobieranie danych z konta Instagram

Jeśli chcesz pobrać dane ze swojego konta na Instagramie, musisz zalogować się na swoje konto na Instagramie. Po zalogowaniu się zobaczysz komunikat z opcją „Pobierz informacje” lub „Pobierz wszystkie dane”. Możesz również pobrać dane w innych formatach. W szczególności plik JSON będzie najlepiej nadawał się do zaimportowania danych do innej usługi internetowej. Po pobraniu danych możesz wyłączyć swoje konto na Instagramie.

Jeśli chcesz pobrać wszystkie dane z konta Instagram, musisz zalogować się i skorzystać z internetowej wersji serwisu Instagram. Po wejściu na stronę będziesz musiał podać swój adres e-mail. Proces ten może potrwać do 48 godzin, więc warto odczekać kilka dni. W każdym razie będziesz potrzebować komputera, ponieważ nie jest to możliwe na urządzeniach mobilnych. Można jednak poprosić o pobranie danych pocztą elektroniczną, jeśli masz iPhone’a lub iPada.

Exit mobile version